Kripto Para CFD Tanımı? IQ Option'da Kripto CFD'si Nasıl Alınır ve Satılır

Kripto Para CFD Tanımı? IQ Option'da Kripto CFD'si Nasıl Alınır ve Satılır


IQ Option'da Kripto CFD'si nasıl alınır ve satılır?

Bir kripto para birimi CFD'si, birimlerin yanı sıra işlemlerin oluşturulmasında yer alan tüm ilgili süreçleri güvence altına almak için şifreleme kullanan dijital bir değişim birimini temsil eder. Piyasadaki tüm kripto para birimlerinin CFD değeri şimdiden 100 milyar dolara ulaştı. Şu anda, kripto para CFD'lerinin yalnızca BT meraklılarının hobisini ve yasa dışı olarak işaretlenen İnternet ürünleri için kullanılan şüpheli bir ödeme yöntemini temsil etmediği zaten açık. Muhtemelen bir süre sonra kripto para birimleri CFD, insan yaşamının her alanında kağıt paraya çok verimli bir alternatif haline gelebilir.

Kripto para birimleri CFD'leri şimdiden finans dünyasını ve tüm dünyayı değiştirmeyi başardı. Kripto para CFD'lerinde pek çok cazip olasılık mevcuttur ve bunların bazıları henüz tam olarak çalışılmamıştır. Sonunda, tüm dünyadaki insanlık, güvenliklerini korurken fonlarının herhangi bir miktarını birkaç saniye içinde transfer etme becerisine sahip olacak.
Kripto Para CFD Tanımı? IQ Option'da Kripto CFD'si Nasıl Alınır ve Satılır
Kripto Para CFD Tanımı? IQ Option'da Kripto CFD'si Nasıl Alınır ve Satılır
Uluslararası işlemlerin işlenmesi genellikle bir hafta kadar sürer. Gereken parayı dünyanın herhangi bir yerine birkaç saniye içinde gönderebilmek hem işletmeler hem de bireyler için oldukça karlı bir seçenektir. Kripto para birimleri CFD'si durumunda dolandırıcılık neredeyse imkansız hale gelir. Blockchain teknolojisi tüm kripto para birimleri CFD'lerinde uygulanmaktadır ve tasarımı gerekli güvenliği sağlamaktadır. Dolandırıcılığın azalması, finans dünyasının daha güvenli ve ticaret yapmak için daha güvenli bir yer haline gelmesine neden olacaktır. Kripto para birimleri CFD, dünyanın geri kalanının yüzyıllardır başaramadığı şeyi çoktan başardı… Bu tür bir para birimiyle, en azından para transferi amacıyla bankaları unutabilirsiniz. Bankalar genellikle ödemeleri işleme koymak için uzun zaman alır ve ayrıca bunun için ücret alır.


IQ Seçeneği – Bitcoin

Kripto Para CFD Tanımı? IQ Option'da Kripto CFD'si Nasıl Alınır ve Satılır

Bitcoin dünyayı ilk kez 2009'da gördü. Halka açık ilk kripto para CFD'si haline geldi ve bu sayede küresel finansal sistem gelişiminde yeni bir dönem başlattı. Bitcoin, tüm kripto para birimi CFD piyasa değerinin yaklaşık %45'ine katkıda bulunur. Şu anda piyasadaki en pahalı kripto para birimi CFD'sidir. Bitcoin miktarı donanımsal olarak sadece 21 milyon ile sınırlıdır ve bugün itibariyle benzerleri arasında en güvenilir kripto para birimi CFD'sidir. Satoshi Nakamoto, Bitcoin'in yaratıcısı olarak kabul edilir, ancak onu bugüne kadar kimse görmemiştir.


IQ Seçeneği – Dash

Kripto Para CFD Tanımı? IQ Option'da Kripto CFD'si Nasıl Alınır ve Satılır

Dash daha önce Darkcoin ve XCoin gibi isimlerle biliniyordu. İlk olarak 18 Ocak 2014'te piyasaya sürüldü. Dash, Bitcoin'de bulunan tüm yetenekleri sunar ve ek olarak anlık işlemler (diğer adıyla InstantSend), merkezi olmayan yönetişim (aka DGBB) ve ayrıca özel işlemler (PrivateSend) seçeneği sunar. Dash ile Tor benzeri bir teknolojinin uygulanması yoluyla mutlak anonimliği korurken neredeyse anında para göndermek mümkün hale gelir. Dash'te iki katmanlı bir sistem kullanılmaktadır. İşlemi blok zincirine yönlendiren madenciler birinci katmanı temsil eder. Tüm gelişmiş özellikleri (yani Dash eklentileri) etkinleştiren ana düğümler, ikinci katmanı temsil eder.


IQ Seçeneği – Ethereum

Kripto Para CFD Tanımı? IQ Option'da Kripto CFD'si Nasıl Alınır ve Satılır

Ethereum, ana lider Bitcoin'den sonra en popüler 2. kripto para CFD'sini temsil ediyor. BTC'nin öncü statüsü dikkate alındığında bu büyük bir başarıdır. Değeri, günümüz dünyasında mevcut olan tüm bitcoinlerin %50'sini aşıyor. Ethereum, akıllı sözleşme işlevselliğinin ana ayırt edici özelliğine sahiptir. Ek güvenlik sağlanmasına yardımcı olur ve işlemlerle ilgili maliyetleri azaltır. Akıllı sözleşmeler, Ethereum blok zincirinde saklanır ve güvenilmeyen aracılar arasında doğrudan değerli işlemler gerçekleştirebilen değişim mekanizmalarını temsil eder. Bu teknoloji, Ethereum'un başarısına ana katkıda bulunanlardan biridir. Ethereum, oynaklık artışlarıyla ünlüdür. Aynı şekilde 24 Haziran 2017'de Ethereum'un para birimi 319 dolardan 10 sente kadar düştü ve aynı gün geri döndü.


IQ Seçeneği – IOTA

Kripto Para CFD Tanımı? IQ Option'da Kripto CFD'si Nasıl Alınır ve Satılır

IOTA temel olarak yeni bir kripto para birimi CFD'sini temsil eder. Yeni nesil bir blockchain olarak ilan edilir. Nesnelerin İnterneti için tamamen optimize edilmiştir. Ağır ve karmaşık blok zincirleriyle karşılaştırıldığında IOTA, olabildiğince hafif olması ana fikriyle geliştirildi. Blockchain'ler, IOTA sisteminde düğümlerle değiştirilir. Dolaşmalar temel olarak Yönlendirilmiş Asiklik Grafiğe (DAG) dayalıdır. DAG, normal kullanıcılar ile tüm işlemleri onaylayan doğrulayıcılar arasında ayrım yapmayan bir teknolojiyi temsil eder. Bu vesile ile bir işlemin yapılabilmesi için kullanıcının öncelikle diğer iki işlemi onaylaması gerekmektedir. Merkezi olmayan bir IOTA sisteminin en büyük farkı budur.


IQ Seçeneği – Litecoin

Kripto Para CFD Tanımı? IQ Option'da Kripto CFD'si Nasıl Alınır ve Satılır

Litecoin, kripto para CFD'lerinin başka bir alternatifidir. İlk Bitcoin zaferinden hemen sonra kuruldu. Litecoin temel olarak steroidler üzerinde Bitcoin olarak kabul edilebilir. Bitcoin ve Litecoin arasındaki temel fark, Litecoin'in işlemleri çok daha hızlı onaylama yeteneğidir. Litecoin herhangi bir merkezi otoritenin kontrolünde değildir ve neredeyse sıfır ödeme maliyetine sahiptir ve Bitcoin'den dört kat daha yüksek hızda işlem gerçekleştirir.


IQ Seçeneği – Dalgalanma

Kripto Para CFD Tanımı? IQ Option'da Kripto CFD'si Nasıl Alınır ve Satılır

Ripple, küresel finansal çözümler sağlama konusunda uzmanlaşmış bir şirketi temsil ediyor. Şirket sonunda kendi kripto para birimi CFD'lerini başlatmaya karar verdi. Ripple yaratıcıları, onu dünyadaki en hızlı ve en ölçeklenebilir dijital varlık olarak görüyor. Neredeyse anında işlemleri yürütebilir. Bunun yanı sıra Ripple, özel bir istikrarı korurken saniyede 1000 adede kadar anlaşmayı (Ethereum'dan 66 kat daha yüksek) işleyebilir. Bugün itibariyle Ripple, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimini temsil ediyor.


Kripto para birimleri CFD Yasal durum

Bitcoin, aşağıda listelenen bölge ve eyaletlerde yasal kabul edilmektedir: Hırvatistan, AB, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Polonya, Slovenya, Slovakya, Danimarka, Finlandiya, Estonya, Litvanya, İzlanda, Rusya, Norveç, Bosna, Hersek, İsveç , Bulgaristan, İtalya, Yunanistan, Portekiz, Malta, Türkiye, İspanya, Fransa, Belçika, İrlanda, Hollanda, Lüksemburg, Avustralya, Birleşik Krallık, Nijerya, Yeni Zelanda, Zimbabve, Güney Afrika, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Arjantin, Nikaragua, Şili, Brezilya, Kıbrıs, Kolombiya, Ürdün, İsrail, Hindistan, Lübnan, Çin, Pakistan, Japonya, Hong Kong, Tayvan, Güney Kore, Malezya, Endonezya, Singapur, Filipinler, Vietnam, Tayland. Bitcoin ve/veya kripto para CFD'lerinin şu ülkelerde kullanımı yasaklanmıştır: Bangladeş, Kırgızistan, Ekvador, Bolivya.
Thank you for rating.