IQ Option'da Sabah Yıldızı Ticareti Nasıl Yapılır?

IQ Option'da Sabah Yıldızı Ticareti Nasıl Yapılır?

Sabah yıldızı şamdan formasyonu, düşüş trendinin en düşük noktasının mükemmel göstergesidir. Hem fiyat hareketi yatırımcıları hem de trend takipçileri bu kalıpları arıyor. Çünkü ne zaman ortaya çıksalar, harekete geçme zamanı. Bu makale, sabah yıldız haritası modelini nasıl tanıyacağınızı ve ardından IQ Option platformunda nasıl takas edeceğinizi açıklamak için yazılmıştır.

IQ Option'da Sabah Yıldızı Ticareti Nasıl Yapılır?
Sabah yıldızı şamdan kalıbı nasıl belirlenir

Sabah yıldızı kalıbı nasıl anlaşılır?

Sabah yıldızı adı verilen desen 3 mumdan oluşuyor ve başta da bahsettiğim gibi mevcut düşüş trendinin en altında beliriyor.

Tipik olarak, ilk mum çubuğu büyük kırmızımsı olacaktır. Ayıların yoğun çalışması nedeniyle fiyatlarda büyük bir düşüş anlamına gelir.

Doji, desendeki ikinci mum olacaktır. Boğaların aktivitesini gösterir. Sonuç, hafif bir fiyat artışıdır. Bu doji mumunun karakteristik özelliği, oldukça küçük bir gövde ve her iki tarafta da fitil olmasıdır. Mumun düşük seviyesi genellikle önceki düşüş şamdanı ile aynı seviyededir.

Bu desendeki üçüncü mum büyük bir yeşil mumdur, bu da alıcıların piyasayı kontrol altına alarak ve fiyatları artırarak harekete geçtiği anlamına gelir.

Sabah yıldızı desenini okumak

Ayılar belirli bir süre piyasa yönü üzerinde kontrol sahibi olduklarında, boğaların yakında savaşa girmesini bekleyebilirsiniz. Başlangıçta, dövüşleri kalıbın ortasında bir doji mumuyla temsil edilir. Ve bundan sonra, boğalar kazanır ve trend tersine döner.

IQ Option'da Sabah Yıldızı Ticareti Nasıl Yapılır?
5 dakikalık USDJPY'de sabah yıldızı

USD / JPY döviz çifti için yukarıdaki grafikte, büyük bir kırmızı mum göründükten sonra fiyatın bir miktar destek seviyesi bulduğunu açıkça göreceksiniz. Boğa hareketi bir kararsızlık anı yaratır ve bundan sonra büyük bir yeşil mum oluşur.

Sabah yıldız desenini belirledikten sonra, bir doji mumunun tepesini kırdıktan hemen sonra ticarete girmeli veya aşağıdaki yeşil mum, fiyat yönünde bir değişiklik olduğunu açıkça gösterene kadar beklemelisiniz. En az 15 dakika süre ile işlem yapmanız tavsiye edilir. Yukarıdaki örnekte, her bir mum 5 dakikalık zaman dilimine karşılık gelir, bu nedenle 15 dakika, işleminizi yapmanız gereken en kısa süredir.

Artık sabah yıldız modelinin nasıl göründüğünü ve nasıl çalıştığını biliyorsunuz. Ücretsiz bir demo hesabı açın ve ticarette bu modeli kullanarak pratik yapın. Bize deneyiminizden bahsedin. Aşağıdaki yorum bölümünü kullanın.

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!