IQ Option'da Para Yatırma, Para Çekme ve Alım Satım Konusunda Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

IQ Option'da Para Yatırma, Para Çekme ve Alım Satım Konusunda Sıkça Sorulan Sorular (SSS)


Depozito

Ödediğim Boleto'nun hesabıma geçmesi ne kadar sürer?

Boletos, 2 iş günü içinde işlenir ve IQ Option hesabınıza yatırılır. Lütfen farklı boleto'larımız olduğunu ve bunların genellikle yalnızca minimum işlem süresinde farklılık gösterdiğini, hızlı boletolar için 1 saat ve diğer sürümler için 1 gün olduğunu unutmayın. Unutmayın: iş günleri yalnızca Pazartesi'den Cuma'ya kadardır.


Hızlı bir boleto ödedim ve 24 saat içinde hesabıma gelmedi. Neden?

Boletos için maksimum işlem süresinin en hızlısı bile 2 iş günü olduğunu lütfen unutmayın! Bu nedenle, yalnızca bu son tarih sona erdiğinde potansiyel olarak yanlış bir şey olduğu anlamına gelir. Bazılarının hızlı bir şekilde kredilendirilmesi ve bazılarının olmaması yaygındır. Lütfen bekleyin! Son tarih dolduysa, destek aracılığıyla bizimle iletişime geçmenizi öneririz.


Banka havalesi ile yatırdığım paranın hesabıma geçmesi ne kadar sürer?

Banka havaleleri için standart maksimum süre sınırı 2 iş günüdür ve daha kısa sürebilir. Ancak bazı boletolar daha kısa sürede işlendiği gibi, bazı boletolar da vadenin tamamına ihtiyaç duyabilir. En önemlisi, havaleyi kendi hesabınızda yapmak ve havaleyi yapmadan önce web sitesi/uygulama üzerinden talepte bulunmak!


Bu 72 saatlik hata nedir?

Bu, uyguladığımız yeni bir AML (kara para aklamanın önlenmesi) sistemidir. Boleto ile para yatırırsanız, para çekmeden önce 72 saate kadar beklemeniz gerekir. Diğer yöntemlerin bu değişiklikten etkilenmediğini unutmayın.


Başkasının hesabını kullanarak para yatırabilir miyim?

Hayır. Şartlar ve Koşullarımızda belirtildiği gibi, tüm para yatırma araçlarının yanı sıra kartların, CPF'nin ve diğer verilerin mülkiyeti size ait olmalıdır.


Ya hesabımın para birimini değiştirmek istersem?

İlk para yatırma girişiminde bulunduğunuzda para birimini yalnızca bir kez ayarlayabilirsiniz.

Gerçek alım satım hesabınızın para birimini değiştiremezsiniz, bu yüzden lütfen "Ödemeye geç"e tıklamadan önce doğru olanı seçtiğinizden emin olun.

Herhangi bir para biriminde para yatırabilirsiniz ve otomatik olarak seçtiğiniz para birimine dönüştürülür.


Banka ve kredi kartları. Kredi kartı ile para yatırabilir miyim?

Para yatırmak ve çekmek için Electron dışında herhangi bir Visa, Mastercard veya Maestro (yalnızca CVV ile) banka kartı veya kredi kartı kullanabilirsiniz. Kart geçerli olmalı ve adınıza kayıtlı olmalı ve uluslararası çevrimiçi işlemleri desteklemelidir.


Param nerede? Hesabıma otomatik olarak para yatırıldı

IQ Option şirketi, yetkiniz olmadan hesabınızı borçlandıramaz.

Lütfen üçüncü bir tarafın banka hesabınıza veya e-cüzdanınıza erişimi olmadığından emin olun.

Web sitemizde birkaç hesabınız olması da mümkündür.

Birisinin platformdaki hesabınıza erişme şansı varsa, ayarlardan şifrenizi değiştirin.


Kartımın bağlantısını nasıl kaldırabilirim?

Kartınızın bağlantısını kaldırmak istiyorsanız, yeni para yatırma işleminizi yaparken lütfen "Öde" düğmesinin hemen altındaki "Kartın Bağlantısını Kaldır" seçeneğine tıklayın.


CVV veya CVC kodu. CVV'nin anlamı nedir?

CVV veya СVС kodu, çevrimiçi işlemler sırasında güvenlik unsuru olarak kullanılan 3 haneli bir koddur. Kartınızın arka yüzündeki imza satırında yazılıdır. Aşağıdaki gibi görünüyor

IQ Option'da Para Yatırma, Para Çekme ve Alım Satım Konusunda Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

3DS nedir?

3-D Secure işlevi, işlemlerin işlenmesi için özel bir yöntemdir. Online bir işlem için bankanızdan SMS bildirimi almanız 3D Secure fonksiyonunun açık olduğu anlamına gelir. SMS mesajı almazsanız, etkinleştirmek için bankanızla iletişime geçin.


Kartla para yatırmada sorun yaşıyorum

Para yatırmak için bilgisayarınızı kullanın ve hemen çalışması gerekir!

Tarayıcınızdan geçici internet dosyalarını (önbellek ve çerezler) temizleyin. Bunu yapmak için CTRL+SHIFT+DELETE tuşlarına basın, TÜM zaman aralığını seçin ve temizleme seçeneğini seçin. Sayfayı yenileyin ve değişen bir şey olup olmadığına bakın. Talimatların tamamı için buraya bakın . . Farklı bir tarayıcı veya farklı bir cihaz kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Yanlış 3-D Secure kodunu (banka tarafından gönderilen tek seferlik onay kodu) girdiyseniz para yatırma işlemi reddedilebilir. Bankanızdan SMS mesajı ile bir kod aldınız mı? Almadıysanız lütfen bankanızla iletişime geçin.

Bu, bilgilerinizdeki "ülke" alanı boşsa olabilir. Bu durumda sistem hangi ödeme yöntemini sunacağını bilemez çünkü mevcut yöntemler ülkeye göre değişir. İkamet ettiğiniz ülkeyi girin ve tekrar deneyin.

Uluslararası ödemelerde kısıtlamaları varsa, bazı para yatırma işlemleri bankanız tarafından reddedilebilir. Lütfen bankanızla iletişime geçin ve bu bilgileri yanlarında kontrol edin.

Para çekme

Banka havalesi ile yaptığım çekimin banka hesabıma geçmesi ne kadar sürer?

Banka havaleleri için standart maksimum süre sınırı 3 iş günüdür ve daha kısa sürebilir. Ancak bazı boletolar daha kısa sürede işlendiği gibi, bazı boletolar da vadenin tamamına ihtiyaç duyabilir.


Banka havalesiyle para çekme işlemleri için minimum tutarı neden 150.00BRL olarak değiştirdiniz?

Bu, yalnızca banka havaleleri için yeni bir minimum para çekme tutarıdır. Başka bir yöntem seçerseniz, minimum tutar yine 4 BRL'dir. Bu yöntemle düşük değerlerde işlem gören para çekme sayısının fazla olması nedeniyle bu değişiklik gerekli olmuştur. İşlem süresine saygı duymak için, kalitesini etkilemeden günlük para çekme sayısını azaltmamız gerekiyor.


Banka havalesiyle 150.00BRL'den daha az para çekmeye çalışıyorum ve destekle iletişime geçmem için bir mesaj alıyorum. Lütfen benim için düzenleyin.

150 BRL'nin altındaki bir tutarı çekmek isterseniz, yalnızca başka bir para çekme yöntemi, örneğin elektronik cüzdan seçmeniz gerekir.


Minimum ve maksimum para çekme tutarları nelerdir?

Minimum para çekme miktarı konusunda herhangi bir kısıtlamamız yok — 2$'dan başlayarak paranızı şu sayfada çekebilirsiniz: iqoption.com/withdrawal. 2 $'dan daha az bir tutarı çekmek için, yardım için Destek Ekibimizle iletişime geçmeniz gerekir. Uzmanlarımız size olası senaryoları sunacaktır.


iqoption brokerinden günde ne kadar para çekebilirim? Bir sınır var mı?

Günde 1.000.000$'a kadar para çekebilirsiniz. Para çekme taleplerinin sayısı sınırsızdır. Para çekme talebi, hesabınızda bulunan tutarı aşmamalıdır.


Para çekmek için herhangi bir belge sunmam gerekiyor mu?

Evet. Para çekmek için kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Hesapta hileli finansal işlemleri önlemek için hesap doğrulaması gereklidir.


Para çekme örneği

Örnek 1:
Kartınızdan son 90 gün içinde 200 ABD Doları yatırdınız, şimdi bakiyenizde 250 ABD Doları var. Hepsini çekmek için iki para çekme başvurusunda bulunmanız gerekir: banka kartınıza 200$ ve e-cüzdanınıza (Skrill, Fasapay, Neteller vb.) 50$ veya banka havalesini kullanın. Lütfen bankaların banka havalesi için aldıkları 50$'lık ücretin farkında olun, bu nedenle 1000$'dan fazlasını çekmediğiniz sürece bu tür para çekme en iyisi değildir.

Örnek 2:
100 gün önce 200$ yatırdınız, bu artık e-cüzdanlara para çekmeniz gerektiği anlamına gelir, karttan para çekme artık mümkün değil çünkü son kart para yatırma işleminizden itibaren sadece 90 gün sayıyoruz.

Örnek 3:
Banka kartınızdan 200$ ve e-cüzdanınızdan 100$ para yatırdınız. Banka kartına 200 $ çekmeniz gerekiyor ve ardından e-cüzdana çekebileceksiniz. Banka kartına para çekme işlemine öncelik verilir (her zaman önce gelir).
IQ Option'da Para Yatırma, Para Çekme ve Alım Satım Konusunda Sıkça Sorulan Sorular (SSS)


IqOption'da önerilen maksimum ve minimum para çekme toplamı nedir?

Minimum para çekme tutarı yoktur – iqoption'dan 2$'a kadar çekebilirsiniz. Ancak, 2$'dan daha az para çekmek istiyorsanız, yardım için müşteri desteği ile iletişime geçmelisiniz. 1.000.000$ maksimum para çekme miktarıdır.


Para almak için WebMoney e-cüzdanı nasıl oluşturulur?

1) WebMoney hesabınızı oluşturmak için bu bağlantıyı kullanın

2) Telefon numaranızı girin ve onaylayın

3) Kişisel verilerinizi girin

4) Telefon numaranızı doğrulayın

5) Bir şifre oluşturun

6) Cüzdanınızı oluşturmak için bir para birimi seçin

7) Ardından para yatırma işleminizi gerçekleştirin e-cüzdan veya banka kartı ile

Bu, WebMoney hesabınızdan yapılan para transferi ücretlerinin bir özetidir:

banka kartıyla para çekiyorsanız %2-2,5.

Banka havalesi yoluyla para çekiyorsanız %1,5-3,5.


ARN nedir?

ARN (Acquirer Referans Numarası), ticari bankadan, yani alıcıdan bir kredi kartındaki işlemleri etiketlemek için kullanılan özel bir numaradır. bir kart programı aracılığıyla, veren kuruluşa, yani kart hamilinin bankasına kadar. Amir bankalar, alıcılarla işlemleri izlemek için numarayı kullanır.

ARN kodlarının bankanızın İşlem Merkezine gönderildiğinden emin olmanız gerektiğini her zaman hatırlamalısınız (genel müşteri ofisi çalışanları, kodların veya bunların nasıl kullanıldığının her zaman farkında değildir). İşlem Merkezi'ne gidemiyorsanız, banka kartı işlemlerinden sorumlu banka yetkilileri ile görüşebilirsiniz. Parayı takip etmenize yardımcı olabilirler. İşlemin yeni değil, geri ödeme olduğunu onlara bildirmeyi unutmayın.


Alım satım hesabından bir banka kartına nasıl para çekebilirim?

Paranızı çekmek için Para Çekme bölümüne gidin. Bir para çekme yöntemi seçin, miktarı ve diğer gerekli ayrıntıları belirtin ve "Para Çek" düğmesini tıklayın. Tüm para çekme taleplerini, iş günlerinde (hafta sonları hariç) aynı gün içinde veya mesai saatleri dışında ise ertesi gün işleme koymak için elimizden gelenin en iyisini yaparız. Bankalar arası (bankadan bankaya) ödemelerin işlenmesinin biraz daha uzun sürebileceğini lütfen unutmayın.

Para çekme taleplerinin sayısı sınırsızdır. Para çekme tutarı, mevcut işlem bakiyesi tutarını geçmemelidir.

*Para çekme, önceki işlemde ödenen parayı iade eder. Böylece bir banka kartına çekebileceğiniz tutar, o kartla yatırmış olduğunuz tutarla sınırlıdır.

Ek 1, para çekme işleminin bir akış şemasını göstermektedir.

Aşağıdaki taraflar para çekme işlemine dahil olur:

1) IQ Option

2) Alıcı banka – IQ Option'ın ortak bankası.

3) Uluslararası ödeme sistemi (IPS) – Visa International veya MasterCard.

4) Veren banka – banka hesabınızı açan ve kartınızı veren banka.

Banka kartına yalnızca bu banka kartıyla yaptığınız ilk para yatırma miktarını çekebileceğinizi lütfen unutmayın. Bu, paranızı bu banka kartına iade edebileceğiniz anlamına gelir. Bu işlem, bankanıza bağlı olarak beklenenden biraz daha uzun sürebilir. IQ Option parayı anında bankanıza aktarır. Ancak bankadan banka hesabınıza para transferi 21 gün (3 hafta) kadar sürebilmektedir.

21. günde parayı alamazsanız, banka hesap özetini (basılı ise logo, imza ve kaşe ile; elektronik kopyalar banka tarafından basılmalı, imzalanmalı ve kaşelenmelidir) hazırlamanızı rica ederiz. (bu fonların) yatırıldığı tarihten geçerli tarihe kadar geçen süre ve hesabınıza bağlı e-postadan [email protected] adresine veya canlı sohbet yoluyla destek görevlimize gönderin. Bize banka temsilcisinin (size banka hesap özetini sağlayan kişi) e-posta adresini de verebilirseniz harika olur. O halde, gönderir göndermez bizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Bizimle canlı sohbet veya e-posta ([email protected]) yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Banka ekstrenizin banka kartınızla ilgili bilgileri (numaranın ilk 6 ve son 4 hanesi) içermesi gerektiğini lütfen unutmayın.

Bankanızla iletişime geçip işlemi bulmalarına yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız. Banka ekstreniz ödeme toplayıcıya gönderilir ve inceleme 180 iş günü kadar sürebilir.

Yatırdığınız bir tutarı aynı gün içerisinde çekerseniz, bu iki işlem (yatırma ve çekme) hesap özetine yansımaz. Bu durumda, açıklama için lütfen bankanızla iletişime geçin.


Para çekmek için herhangi bir belge sunmam gerekiyor mu?

Evet. Para çekmek için kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Hesapta hileli finansal işlemleri önlemek için hesap doğrulaması gereklidir.

Doğrulama sürecini geçmek için, aşağıda verilen bağlantıları kullanarak belgelerinizi platforma yüklemeniz istenecektir:

1) Kimliğinizin bir fotoğrafı (pasaport, ehliyet, nüfus cüzdanı, oturma izni, mülteci kimlik belgesi, mülteci seyahati) pasaport, seçmen kimliği). Detaylar için aşağıdaki eğitim videolarımızı kullanabilirsiniz.

2) Para yatırmak için bir banka kartı kullandıysanız, lütfen kartınızın (veya birden fazla para yatırmak için kart kullanıyorsanız) her iki yüzünün bir kopyasını buraya yükleyin. Lütfen CVV numaranızı gizlemeniz ve kart numaranızın sadece ilk 6 ve son 4 hanesini görünür tutmanız gerektiğini unutmayınız. Lütfen kartınızın imzalı olduğundan emin olunuz.

Para yatırmak için bir e-cüzdan kullanıyorsanız, bize yalnızca kimliğinizin bir taramasını göndermeniz gerekir.

Para çekme talebinde bulunduktan sonraki 3 iş günü içinde tüm belgeler doğrulanacaktır.

Para çekme durumları. Para çekme işlemim ne zaman tamamlanacak?

1) Para çekme talebi yapıldıktan sonra "Talep Edildi" statüsünü alır. Bu aşamada, para hesap bakiyenizden düşülür.

2) İsteği işleme koymaya başladığımızda, "İşlemde" durumunu alır.

3) Talep "Para gönderildi" durumunu aldıktan sonra para kartınıza veya e-cüzdanınıza aktarılacaktır. Bu, para çekme işleminin bizim tarafımızdan tamamlandığı ve paranızın artık sistemimizde olmadığı anlamına gelir.

Para çekme talebinizin durumunu istediğiniz zaman İşlem Geçmişinizde görebilirsiniz.

Ödemeyi aldığınız saat bankaya, ödeme sistemine veya e-cüzdan sistemine bağlıdır. E-cüzdanlar için yaklaşık 1 gün, bankalar için genellikle 15 takvim gününe kadar çıkmaktadır. Para çekme süresi, ödeme sistemi veya bankanız tarafından artırılabilir ve IQ Option'ın bu süre üzerinde hiçbir etkisi yoktur.


Para çekme işleminin işlenmesi ne kadar sürer?

Her para çekme talebi için, uzmanlarımızın her şeyi kontrol etmesi ve talebi onaylaması için biraz zamana ihtiyacı vardır. Bu genellikle 3 günden fazla değildir.

Talepte bulunan kişinin gerçekten siz olduğunuzdan emin olmalıyız, böylece başka hiç kimse paranıza erişemez.

Bu, doğrulama prosedürleriyle birlikte fonlarınızın güvenliği için gereklidir.

Bundan sonra, bir banka kartına para çektiğinizde özel bir prosedür vardır.

Banka kartınıza sadece son 90 gün içinde banka kartınızdan yatırdığınız toplam tutarı çekebilirsiniz.

Size parayı aynı 3 gün içinde gönderiyoruz ama bankanızın işlemi tamamlaması için (daha doğrusu bize olan ödemelerinizin iptali) biraz daha zamana ihtiyacı var.

Alternatif olarak, tüm kazançlarınızı bir e-cüzdana (Skrill, Neteller veya WebMoney gibi) sınırsız olarak çekebilir ve para çekme talebinizi tamamladıktan sonra 24 saat içinde paranızı alabilirsiniz. Paranızı almanın en hızlı yolu budur.

Ticaret


Dijital Opsiyonlarda bir bağım vardı ve hala yatırımımı kaybettim. Nedendi?

Dijital Seçenekler, Hep ya da Hiç Seçeneklerinden farklı çalışır. Dijital Opsiyonlar söz konusu olduğunda, işleminizi karlı hale getirmek için varlığın kırılması gereken fiyat olan bir Kullanım Fiyatı seçmelisiniz. Açılış değeri kapanış değerine eşitse, Kullanım Fiyatına ulaşılmadığı için işlem zararla kapanacaktır.


Ticarete nasıl başlanır?

IQ Option platformunu ilk kez kullanıyorsanız ve çok fazla deneyiminiz yoksa video eğitimlerimizle başlayabilirsiniz. Alıştırma bakiyeniz üzerinde eğitim alabilir ve ardından gerçek parayla işlem yapmaya devam edebilirsiniz. Alım satımla ilgili bilgileri IQ Option Blog sayfalarında da bulabilirsiniz.


Hep Ya Da Hiç Opsiyonları Nasıl Ticaret Yapılır?

Hep ya da Hiç opsiyon ticareti, dayanak varlığın fiyatının artıp artmayacağına karar vermeyi içerir. Alım opsiyonunu seçerseniz: Kapanış fiyatı açılış fiyatından yüksek ise kar elde edersiniz. Put opsiyonunu seçerseniz: Kapanış fiyatı açılış fiyatından düşükse kar elde edersiniz.

Ancak, dayanak varlığın fiyat hareketini (yukarı veya aşağı) yanlış tahmin ettiyseniz, yatırdığınız tutarın %100'ünü kaybedersiniz.

Alım Opsiyonu: kapanış fiyatı açılış fiyatı

Put Opsiyonu: kapanış fiyatı
Bu ticaret türü yalnızca iki sonuç sunar: ya kar elde edersiniz ya da yalnızca yatırımınızı kaybedersiniz.

Fiyatın ne kadar önemli değiştiği önemli değil. Kapanış fiyatı açılış fiyatına eşit olursa, anlaşmaya yaptığınız ilk yatırım bakiyenize iade edilir.


Ticaret yapmak için en iyi zaman hangisidir?

En iyi ticaret zamanı, ticaret stratejinize ve diğer birkaç faktöre bağlıdır. Amerika ve Avrupa ticaret seanslarının çakışması EUR/USD gibi döviz çiftlerinde fiyatları daha dinamik hale getirdiğinden, piyasa programlarına dikkat etmenizi öneririz. Seçtiğiniz varlığın hareketini etkileyebilecek piyasa haberlerini de takip etmelisiniz. Haberleri takip etmeyen ve fiyatın neden dalgalandığını anlamayan deneyimsiz tüccarlar için fiyatlar oldukça dinamik olduğunda ticaret yapmamak daha iyidir.


Dijital Opsiyon ticareti nasıl yapılır?

Dijital Opsiyon ticareti, Ya Hep Ya Hiç Opsiyon ticaretine benzer. Ana ayırt edici özellik, grafiğin sağ tarafında manuel olarak seçilen bir kullanım fiyatına bağlı olan her anlaşmanın karlılığı ve riskleridir.

- Dijital Opsiyonlarda potansiyel kâr %900'e kadar çıkabilir. Ancak, başarısız bir ticaret, yatırımın kaybedilmesine neden olacaktır.

- Kullanım fiyatı, varlığın cari fiyatına ne kadar yakınsa - riskleriniz ve potansiyel kârınız o kadar düşük olur.

Dijital opsiyonların yalnızca gerçek fiyat kullanım fiyatıyla aynı olmadığında sona ereceğini unutmayın. Alım opsiyonları için kullanım fiyatının en az bir pip üzerinde, satım opsiyonları için kullanım fiyatının en az bir pip gerisinde olmalıdır.


Satın alma süresi ve son kullanma süresi nedir?

Grafik, zaman içindeki noktaları işaretleyen iki çizgiyi göstermektedir. Satın alma zamanı beyaz noktalı çizgidir. Bu süreden sonra, seçilen vade süresi için bir opsiyon satın alamazsınız. Son kullanma süresi kesintisiz kırmızı çizgi ile gösterilir. İşlem bu çizgiyi geçtiğinde otomatik olarak kapanır ve sonuçtan kar veya zarar alırsınız. Mevcut herhangi bir sona erme süresini seçebilirsiniz. Henüz bir anlaşma açmadıysanız, hem beyaz hem de kırmızı çizgiler, seçilen sona erme süresi için satın alma son tarihini işaretlemek üzere sağa doğru birlikte hareket edecektir.


Vade başına kaç seçenek satın alabilirim?

Vade sonu veya varlık için satın alabileceğiniz seçeneklerin sayısını kısıtlamıyoruz. Tek sınırlama, maruz kalma limitindedir: tüccarlar seçtiğiniz varlığa zaten büyük miktarda yatırım yapmışsa, yatırdığınız miktar bu maruz kalma limiti ile sınırlıdır. Gerçek paralı bir hesapta çalışıyorsanız, tablodaki seçeneklerin her biri için yatırım limitini görüntüleyebilirsiniz. Miktarı girdiğiniz kutuya tıklayın.


Bir seçeneğin minimum fiyatı nedir?

Ticaretin herkese açık olmasını istiyoruz. Bugünkü işlem koşulları için minimum yatırım tutarı Şirket'in işlem platformunda/internet sitesinde bulunabilir.


Satış sonrası kar ve beklenen kar nedir?

Hep ya da Hiç Seçenekleri ve Dijital Seçenekler yalnızca Profesyonel Müşteriler tarafından kullanılabilir.

Bir Alım Satım opsiyonu satın alır almaz, grafiğin sağ üst tarafında üç rakam belirir:

Toplam yatırım: Bir anlaşmaya ne kadar yatırım yaptınız

Beklenen Kâr: Grafik vade çizgisini gösteriyorsa, işlemin olası sonucu şimdi olduğu yerde biter.

Satış Sonrası Kâr: Kırmızı ise, satış sonrası yatırılan tutarın ne kadarının bakiyenizi kaybedeceğini gösterir. Yeşil ise satış sonrasında ne kadar kar elde edeceğinizi gösterir.

Beklenen Kâr ve Satış Sonrası Kâr, mevcut piyasa durumu, sona erme süresinin ne kadar yakın olduğu ve varlığın mevcut fiyatı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değiştiği için dinamiktir.

Birçok tüccar, işlemin kendilerine kar sağlayacağından emin olmadıklarında satış yapar. Satış sistemi size şüpheli seçeneklerdeki kayıpları en aza indirme şansı verir.


Satış düğmesi (önceden planlanmış seçenek kapanışı) neden etkin değil?

Hep ya da Hiç seçenekleri için Sat düğmesi, sona erene kadar 30 dakika ile sona erene kadar 2 dakika arasında kullanılabilir.

Dijital Opsiyon ticareti yapıyorsanız, Satış düğmesi her zaman kullanılabilir durumdadır.


OTC nedir?

Tezgah üstü (OTC), piyasalar kapalıyken kullanılabilen bir ticaret yöntemidir. OTC varlıkları ticareti yaparken, alıcılar ve satıcılar arasındaki dengeyi koruyacak şekilde broker sunucusunda otomatik olarak oluşturulan teklifler alırsınız.

Her Cuma saat 21:00'de ve her Pazartesi saat 00:00'da (GMT saati) IQ Option piyasa ticaretinden OTC ticaretine ve OTC ticaretinden piyasa ticaretine geçiyor.


CFD enstrümanları (Forex, Crypto, CFD) ile nasıl ticaret yapılır?

IQ Option ticaret platformunda bulunan yeni CFD türleri arasında hisse senetleri CFD'leri, Forex, emtia ve kripto para birimleri CFD'leri ve ETF'ler bulunmaktadır.

Tüccarın amacı, gelecekteki fiyat hareketinin yönünü tahmin etmek ve mevcut ve gelecekteki fiyatlar arasındaki farktan yararlanmaktır. CFD'ler tıpkı normal bir piyasa gibi tepki verir, eğer piyasa sizin lehinize giderse o zaman Paradaki pozisyonunuz kapanır. Piyasanın aleyhinize olması durumunda, anlaşmanız Para Dışı Kapatılır. Opsiyon ticareti ile CFD ticareti arasındaki fark, karınızın giriş fiyatı ile kapanış fiyatı arasındaki farka bağlı olmasıdır.

CFD ticaretinde son kullanma süresi yoktur, ancak bir çarpan kullanabilir, stop/loss belirleyebilir ve fiyat belirli bir seviyeye gelirse piyasa emrini tetikleyebilirsiniz.


Çarpan nasıl çalışır?

CFD ticareti, bir tüccarın kendisine yatırılan para miktarını aşan pozisyonu kontrol etmesine yardımcı olabilecek bir çarpanın kullanımını sunar. Potansiyel karlılık (ve riskler) de artacaktır. 100$ yatırım yapan bir tacir, 1000$'lık bir yatırımla karşılaştırılabilir bir getiri elde edebilir. Bir çarpanın sunabileceği fırsat budur. Ancak, aynı şeyin olası kayıplar için de geçerli olduğunu unutmayın, çünkü bunlar da çarpılacaktır.

Bilgileri burada bulacaksınız.


Otomatik Kapatma Ayarları nasıl kullanılır?

Stop-loss, tacirin belirli bir açık pozisyondaki kayıpları sınırlamak için belirlediği bir emirdir. Kâr alma, hemen hemen aynı şekilde çalışır ve belirli bir fiyat seviyesine ulaşıldığında bir tüccarın kârını kilitlemesine izin verir. Parametreleri yüzde, para miktarı veya varlık fiyatı olarak ayarlayabilirsiniz: örneğin. Ayrıntılı bilgiyi burada bulacaksınız.


СFD ticaretinde kar nasıl hesaplanır?

Bir tüccar uzun pozisyon açarsa, kar şu formüle göre hesaplanır: (Kapanış fiyatı / Açılış fiyatı - 1) x çarpan x yatırım. Bir tüccar kısa pozisyon açarsa, kar (1-kapanış fiyatı/açılış fiyatı) x çarpan x yatırım formülüne göre hesaplanır.

Örneğin, AUD / JPY (Kısa pozisyon): Kapanış fiyatı: 85.142 Açılış fiyatı: 85.173 Çarpan: 2000 Yatırım: 2500$ Kâr (1-85.142 / 85.173) X 2000 X 2500$ = 1.819.82$


Bir anlaşma açmak için minimum yatırım nedir?

Bugünün işlem koşulları için minimum yatırım tutarı Şirket'in işlem platformunda/web sitesinde bulunabilir.


Kayma nedir?

CFD'lerde işlem yaparken Kayma olabileceğini lütfen unutmayın. Bir emrin beklenen fiyatı ile emrin fiilen gerçekleştirildiği fiyat arasındaki farktır. Olumlu ya da olumsuz çalışabilir. Piyasa fiyatlarının çok hızlı dalgalandığı yüksek oynaklık dönemlerinde ortaya çıkması muhtemeldir. Durum, Zararı Durdur ve Kar Al emirleri ile ortaya çıkabilir.
Thank you for rating.