IQ Option'da İç Çubuk Kalıbı nasıl belirlenir ve ticaret yapılır

IQ Option'da İç Çubuk Kalıbı nasıl belirlenir ve ticaret yapılır

İç Çubuk kalıbı tanıtımı

Fiyat hareketi ticareti, grafikteki fiyat hareketlerine dayanır. Şamdanlar genellikle kendilerini tekrar eden kalıplar oluşturur ve bu nedenle gelecekteki fiyat yönünü tahmin etmek için kullanılabilir. İç çubuk deseni bunun bir örneğidir ve bugün sizin için açıklayacağım.

İç çubuk düzeninde iki fiyat çubuğu vardır. Ana kural, ikincisinin birincinin içinde olmasıdır, yani alçak, birinci çubuğa göre daha yüksek ve daha düşüktür. Ortada, altta veya üstte konumlandırılabilir.

Yukarıdakilerin çoğu tüccar tarafından doğru olduğu düşünülmektedir. Ancak bazıları, iki mumun en düşük veya en yüksek seviyelerinin eşit olma olasılığına izin verir.

Modeldeki çubuklar genellikle Ana çubuk veya MB ve İç çubuk (IB) olarak adlandırılır.

İç çubuk, fiyat konsolidasyonu anını temsil eder. Böyle bir duraklama genellikle güçlü bir hareketin ardından olur. Ardından, önceki yöne geçilir. Bazen, iç çubuk deseniyle trend tersine işlem yapmak mümkündür. Bu durumlarda destek ve direnç seviyeleri ile birleştirmelisiniz.

IQ Option'da İç Çubuk Kalıbı nasıl belirlenir ve ticaret yapılır
Çubuk kalıbı içinde

IQ Option'da iç çubuk deseniyle ticaret

İç çubuk deseniyle ticaret yapmanın birkaç yolu vardır. Ancak aşağıdaki ikisi en yaygın kullanılanlardır.

İlk yöntem, piyasa trendindeyken iç çubuk modelini kullanmaktır. Trend ile birlikte ticaret yaparsınız. Bir 'koparma oyunu' veya bir iç çubuk kopması ifadesini duyabilirsiniz.

İç çubuk tersine çevirme olarak da bilinen ikinci yol, trende karşı ticareti içerir. Daha sonra önemli fiyat seviyelerinden (destek veya direnç) alınıp satılır.

Tipik olarak, tüccarlar bekleyen emirleri Ana çubuğun en düşük veya en yüksek seviyesinde belirlerler. İşlemleriniz için giriş noktalarına daha yakından bakalım.

IQ Option platformundaki trendle birlikte iç modelin ticareti

Düşüş trendi sırasında bir satış pozisyonu açmak

Trend ile birlikte işlem yaptığınızda ve piyasada bir düşüş trendi olduğunda, iç çubuk deseniyle bir satış pozisyonu açmalısınız. Daha sonra 'iç çubuk satış sinyali' olarak adlandırılır. Bu stratejiyi döviz çiftleri (CFD'ler) için kullanın, ancak Sabit Zamanlı İşlemleri kullanarak da ticaret yapmanın bir yolunu bulabilirsiniz. Bir takasa girmek için, Anne çubuğunun altında, o mumun Düşük değerinin hemen altında bekleyen emri ayarlarsınız.

IQ Option'da İç Çubuk Kalıbı nasıl belirlenir ve ticaret yapılır
Düşüş trendinde iç çubuk

Yükseliş trendi sırasında bir satın alma pozisyonu açmak

Piyasada yükseliş eğilimi olduğunda bir 'iç çubuk satın alma sinyali' alırsınız. Bekleyen siparişiniz, Yüksek değerin hemen üzerinde, Ana çubuğun en yüksek seviyesinde ayarlanmalıdır.

Güçlü eğilimlerle, muhtemelen birçok iç çubuk modelini fark edeceksiniz ve bu nedenle, ticarete girmek için birçok fırsat elde edeceksiniz.

IQ Option'da İç Çubuk Kalıbı nasıl belirlenir ve ticaret yapılır
Yükseliş trendinde iç çubuk

İç modeli, IQ Option platformundaki trende karşı ticaret

İç çubuk deseni ve direnç seviyesi ile satış pozisyonu açma

Aşağıda, direnç seviyesi işaretlenmiş EURUSD grafiğini görüyorsunuz. İç çubuk deseni, yükseliş trendi sırasında direnç çizgisinde gelişti. Mevcut yönün tersine işlem yaparsınız, bu nedenle bir satış pozisyonu açmalısınız. Burada ayrıca Mothers Low'un hemen altındaki fiyattan satış yapmak için bekleyen bir emri de kullanabilirsiniz.

IQ Option'da İç Çubuk Kalıbı nasıl belirlenir ve ticaret yapılır
Direnç seviyesinde çubuğun içinde

İç çubuk deseni ve destek seviyesi ile bir satın alma pozisyonu açma

NZDUSD döviz çifti için diğer grafikte bir destek çizgisi çizilmiştir. İç çubuk deseni, trendin tersine dönmesi hakkında bilgi veren bu kilit seviyede gelişmiştir. Satın alma pozisyonu açmalısınız. Yine, bekleyen bir emir kullanabilir ve Ana çubuğun Yüksek değerinin hemen üzerinde bir satın alma emri belirleyebilirsiniz.

IQ Option'da İç Çubuk Kalıbı nasıl belirlenir ve ticaret yapılır
Destek seviyesinde iç çubuk

İç çubuk modeli temel fiyat seviyelerinde göründüğünde, bunu genellikle güçlü bir hareket izler. Bu size kar elde etme şansı verir.

İç çubuk deseniyle ticaret yapmak için son talimatlar

Sık sık 'trendle ticaret yapın' tavsiyesini duyabilirsiniz. Ayrıca bu durumda, özellikle ticaret yolculuğunuzun başındaysanız, mevcut trendle birlikte iç desenle ticaret yapmanız önerilir. Ticaretin tersine çevrilmesi biraz daha karmaşıktır ve biraz ticaret deneyimi gerektirir.

İç çubuk modelini kullanmak için en iyi grafik zaman çerçevesi 5 dakika veya üzeridir. 1 dakikalık mumlarla kullanmayı denemeyin. Bu kadar küçük bir zaman dilimi size birçok yanlış sinyal verecektir.

Ara sıra, Anne çubuğundan sonra birkaç İç bar fark edeceksiniz. 1, 2 veya hatta 4 mum olabilir. Her biri öncekinden daha küçük olacaktır. Daha uzun bir konsolidasyon süresi hakkında bilgi verirler. Bundan sonra ortaya çıkacak kopuş genellikle çok güçlüdür.

Pim çubuğu desenlerinden sonra gelişen iç çubuk desenlerine dikkat edin. Genellikle yanlış sinyaller verirler, bu nedenle grafikte farklı kalıpları tanımlamanız önemlidir.

Önce IQ Option demo hesabınızdaki iç çubuk modelini tanımayı deneyin. Trend olan pazarları seçin ve trend doğrultusunda işlem yapın. Bunu gerçek parayla denemek konusunda çok dikkatli olun - bu strateji kâr için bir garanti değildir. Özellikle başlangıçta kayıplarla başa çıkmaya hazır olun.

İç çubuk stratejisi hakkındaki düşüncelerinizi sitenin altındaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!