IQ Option'da Fiyat İşlemini kullanarak nasıl ticaret yapılır?

IQ Option'da Fiyat İşlemini kullanarak nasıl ticaret yapılır?

Ticaretin birçok farklı yolu vardır. Tüccarlar, diğerlerinin yanı sıra, eğilimi takip etmeyi, grafikteki mumların renklerini gözlemlemeyi veya Fiyat Eylem Ticareti kullanmayı seçebilirler.

Bu nihai kılavuzda ikincisine daha yakından bakacağız. Fiyat Eylemi ticareti genellikle döviz ticareti ile ilişkilendirilse de, başka herhangi bir pazarda başarıyla uygulanabilir.

Fiyat Eylem incelemesi

Fiyat Eylemi, bir ticaret tekniği gibi başka bir şey değildir. Bu tekniğin temel bileşeni, varlığın fiyatıdır. Tüccarlar grafiği okur ve esas olarak varlığın cari fiyatına göre bir karar verir. Bunun bir işlem yapmak için gereken en değerli bilgi olduğuna inanıyorlar. Bazen tek ihtiyaç duyulan şeyin bu olduğuna inanıyorlar, bu yüzden göstergelerden fazladan yardım kullanmıyorlar.

Fiyat İşleminin Nedeni

En büyük avantaj, Fiyat Eylemi ticaretinde grafiği birden fazla göstergeyle karmaşıklaştırmanıza gerek olmamasıdır. Sadece gerçek fiyata odaklanmanız gerekiyor.

Fiyat Eylemi ile uğraşanlar, piyasaların öngörülebilir olduğunu, daha önce orada olmayan hiçbir şeyin olmadığını iddia ediyor. Tarih tekrarlanmayı sever. Bu nedenle, fiyat belirli bir aralıkta dalgalanacaktır. Yukarıdakileri hesaba katarak, Fiyat Eylemi tüccarları fiyatın belirli bir süre içindeki davranışını tahmin edebilir.

Bu nedenle, kendilerini tekrar eden kalıpları arayacaklar. Ve fiyatın yönü ile ilgili soruyu belli bir noktada cevaplamak istiyorlar. Bunu yaptıklarında kararları çok doğru olabilir.

IQ Option'da Fiyat Eylemi ticareti

Yatırımcıların grafik türleri üzerinde tercihleri ​​vardır. Şamdan grafiği en şeffaf olanıdır, ancak çubuk grafik de işe yarar. Her ikisi de başarılı bir şekilde ticaret yapmak için gerekli olan aynı fiyat bilgilerini içerir. Belirli bir zaman dilimi için açılış, yüksek, düşük ve kapanış fiyatını ayırt edeceksiniz.

IQ Option'da Fiyat İşlemini kullanarak nasıl ticaret yapılır?
Çubuk grafik ve mum çubuğu grafik aynı fiyat verilerini (OHLC) içerir

Daha önce de belirttiğim gibi, Fiyat Eylemi tüccarları ek göstergelerden hoşlanmaz. Bunun nedeni çoğunlukla göstergelerin gecikmesidir. Bununla birlikte, destek ve direnç çizgileri arzu edilebilir.

Ve bunun nedeni, fiyatın davranışının genellikle destek / direnç seviyesine dokunduktan sonra tahmin edilebilir olmasıdır. İşte Fiyat Eylemi tüccarının grafiği nasıl okuyabileceğine dair bir örnek. Burada destek hattımız var. Bu seviye ile fiyatın ne kadar güzel tepki verdiğini görebilirsiniz. 1 numara, yükseliş eğilimi gösteren bir çubuktur. Uzun (satın alma) bir pozisyona girmek için açık bir sinyaldir. Sayı 2, bir yükseliş eğilimi gösteren şamdan formasyonudur. Aynı zamanda GBPUSD satın almak için bir işarettir. Her şey fiyat davranışını okumak, temel destek ve direnç seviyelerini belirlemek ve şamdan oluşumları gibi tekrar eden fiyat modellerine nasıl tepki verileceğini bilmekle ilgilidir.

IQ Option'da Fiyat İşlemini kullanarak nasıl ticaret yapılır?
Fiyat Eylemi tüccarları, önemli fiyat seviyelerinde fiyat davranışına odaklanır

IQ Option'da Price Action ile etkin ticaret için neler gereklidir?

Öncelikle fiyat tablolarını öğrenmeniz gerekiyor. Farklı grafik türlerine ve bunlardan okuyabileceğiniz sinyallere aşina olmanız gerekecektir.

Daha sonra, fiyat modellerini belirleme becerisi geliştirmelisiniz. Bu, aynı zamanda destek ve direnç çizgilerini çizme konusunda da ustalaşmanız gerektiği anlamına gelir.

Zamanla, belirli trend noktalarına ulaştıklarında fiyatların nasıl davrandığına dair daha sezgisel bir farkındalık geliştireceksiniz. Trend çizgileri çizme ve genel olarak trendleri fark etme konusunda daha emin olacaksınız. Daha önce fiyat hareketlerine direnç gösteren seviyelerin kırıldıktan sonra desteklendiğini göreceksiniz.

IQ Option'da Fiyat İşlemini kullanarak nasıl ticaret yapılır?
Yatay destek direnci seviyelerini ve dinamik eğilim çizgilerini analiz etme

Üst ve alt dizileri analiz etmek, trend yapısına ilişkin ek bilgiler sağlar. Bu, Fiyat Eylemi tüccarlarının piyasanın ne zaman yön değiştirdiğini belirlemelerine yardımcı olur.

IQ Option'da Fiyat İşlemini kullanarak nasıl ticaret yapılır?
Anahtar seviyeleri belirlemek için daha yüksek zaman dilimleri kullanmak

Fiyat Eylemini herhangi bir zaman diliminde kullanabilirsiniz. Büyük ve en önemli fiyat seviyelerine sahip sözde büyük resmi görmek için daha yüksek aralıklar kullanın. Ardından, tam konum giriş noktalarını belirlemek için daha düşük bir zaman aralığı kullanabilirsiniz.

IQ Option'da Fiyat İşlemini kullanarak nasıl ticaret yapılır?
Fiyat hareketinin kullanılması, fiyat hareketlerini daha iyi anlamanızı sağlar

Ve yapmanız gereken tek şey, kendiniz için Fiyat Eylemini takas etmek ve kontrol etmektir. Yine de, gerçek para kullanıyorsanız dikkatli olmalısınız. Güvenilir ve kullanışlı bir strateji olsa bile, Fiyat Eylemi Ticareti risksiz değildir. Her zaman kayıplarla yüzleşmeye hazır olun.

Onu nasıl bulduğunuzu bize söyleyin. Aşağıda yorumlar bölümü var.

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!