IQ Option'da Doğru Olduğunu Düşündüğünüz 6 Ticaret Efsanesi

IQ Option'da Doğru Olduğunu Düşündüğünüz 6 Ticaret Efsanesi
Finansal piyasalarda alım satım yapmak hakkında çok fazla kitap yazıldı. Bununla birlikte, tüccarlar çevrimiçi ticaret yaparak para kazanmanın gerçek durumu hakkında hala yanıltılıyor. Bu yazıda finansal piyasalarla ilgili en yaygın mitleri bir araya getirdik ve konuya biraz ışık tutarak bunların çoğunu ortaya çıkarmaya çalışacağız.


1. Tüccarlar kolayca çok para kazanabilir

Yeni başlayanların %95'i finans piyasasındaki ilk yatırımlarını kaybettiği için resmi istatistikler üzücü rakamlar veriyor. Bununla birlikte, her yeni başlayan, uzun vadede kârlı bir tüccar haline gelebilecek o %5'lik dilime giren şanslı kişinin kendisi olduğunu düşünür. Dahası, finans piyasasının bir tür büyülü Eldorado olduğuna dair efsaneler yayılırken, yeni başlayanlar birkaç yüzden milyonlar kazanma umuduyla paralarını piyasaya sürüyorlar. Yeni başlayanların çoğu, tüccarların piyasada hayatta kalmalarını sağlayan şey tam olarak bu olduğundan, piyasada nasıl para kazanılacağı konusunda bilgi edinme ve deneyim toplama çabalarına başvurma niyetinde değildir. Çevrimiçi ticaretin bir tür oyun oynamak olduğuna ancak zor bir iş olmadığına gerçekten inanıyorlar.

Şirket tarafından sunulan finansal ürünler yüksek düzeyde risk taşır ve tüm fonların kaybına neden olabilir. Yatırımcılar asla kaybetmeyi göze alamayacakları parayla yatırım yapmamalıdır.

2. Bir ticaret planı gerekli değildir

Diğer bir hata, tacirlerin piyasayı takip etmemeleri ve orada meydana gelen süreçler hakkında kendi fikirlerini geliştirmemeleri gerektiği yönündeki yaygın görüşle ilgilidir. Çoğu insan, brokerler tarafından sağlanan bilgi akışının, piyasa gurularından ve otomatik uzman danışmanlardan gelen alım satım sinyallerinin karlı alım satım kararlarına işaret edeceğini düşünür. Bu tuzak, bireysel finansal hedeflere ve izlenecek kesin bir algoritmaya sahip belirli bir stratejiye dayalı bir ticaret planının bulunmamasına yol açar. Tüccarların piyasaya girmeyi ve spekülatif anlaşmalar açmayı düşünmesi gereken koşulların kesin bir listesi olmalıdır. Yeni başlayanlar genellikle pozisyonları çok erken veya çok geç kapatarak kar yerine kayıplarla karşı karşıya kaldıklarından, çıkış stratejisi aynı şekilde çalışmalıdır. Deneyimli tüccarların çoğu, bu meslek için gerekli becerileri elde etmek için gereken tüm bilgileri elde etmek için yedi yıllık uzun bir sürenin gerekli olduğunu belirtiyor. Ticaret yapmak zor bir iştir.
IQ Option'da Doğru Olduğunu Düşündüğünüz 6 Ticaret Efsanesi


3. Her zaman yeşil kalan varlıklar var

Bazı yeni başlayanlar finansal piyasaları sonsuz hediyelerle yaprak dökmeyen bir ormana benzetir ve ihtiyaç duydukları şey sadece ağaçlardan meyve toplamaktır. Bazı tüccarlar, bazı varlıkların sonsuza dek değer katarak sonsuza kadar büyüyebileceğini düşünüyor. 2017'nin sonunda kripto para piyasasına olan tam olarak buydu. Kripto hücumu, patlayan balona yol açtı ve milyarlarca dolarlık kayıpla kan banyosu satışını etkiledi. Finansal araçlar zaman zaman sağlıklı geri dönüşlere sahip olmalıdır ve bu piyasanın ana yasasıdır.

4. Korunmaya gerek yoktur

Risklerden korunmaya gerek olmadığı ve ticaret portföyünde tek bir enstrümanla çalışmanın mümkün olduğu görüşüne dayanan başka bir hikaye daha var. Böyle bir yaklaşım, öngörülemeyen bazı temel faktörlerle ilgili küresel tüccarın duyarlılığındaki ani bir piyasa düşüşüne veya kaymasına karşı hiçbir koruma olmaksızın açık uçlu pozisyonlar bırakır. Örneğin, ABD Başkanı Donald Trump, Meksika malları için ithalat vergilerini duyurur ve Peso, ABD doları karşısında göz açıp kapayıncaya kadar düşerken, güvenli liman varlıkları yükselir. Bir trader USD/MXN için stop-stop emri olmayan tek spekülatif pozisyona sahip olsaydı, hesabı anında havaya uçardı. Risk çeşitlendirmesi, bir tüccar için günlük işin en önemli yönlerinden biridir.
IQ Option'da Doğru Olduğunu Düşündüğünüz 6 Ticaret Efsanesi


5. Aylık para çekme ana hedeftir

Her profesyonel ve acemi tacir aylık %30−60−120 kâr elde etmek ister. Aynı zamanda, çok az insan herhangi bir artının "eksi yoluyla" yapıldığını anlıyor. Örneğin, bir tacirin ayda %100'den fazla kazanmak için net bir ayarı varsa, düşüş %60-70'e ulaşabilir. Aynı zamanda, muhtemelen işlem hacmini şişirmesi ve durmadan ticaret yapması gerekecek. Herkes bu modda çalışacak kadar havalı mı? Tüccar, potansiyellerini yeterince değerlendirmeli ve aylık değil, yıllık karlılık göstergeleriyle çalışmalıdır. Ayları bir yıla çevirirken, aylık kârın %4-6'sının yıllık en az %48'ini döviz cinsinden vereceğini ve izin verilen riskin portföy hacminin %2-3'ünü geçmeyeceğini hemen öğrenecektir. Uzun vadede - altı ay, bir yıl veya daha fazla - siyahta olmak önemlidir.


6. Ticaretten zarar gelmez

Finansal piyasalarda risksiz çalışmak mümkün değildir. Bu, en yüksek riskli faaliyet alanlarından biridir. Farkındalık ve net bir matematiksel modeli, uzun alıştırmaları ve işleyişi olan bir ticaret sistemi gerektirir. Onları bir ay içinde geliştirmek işe yaramayacak. Ayrıca, çok az kişi buna dikkat etse de, tüccar için sürekli kendi üzerinde çalışmak önemlidir. Paha biçilmez bir deneyim kazanmak için sürekli olarak "acı çekerek" eğitmeniz gerekir.
Thank you for rating.