IQ Option Hesabınızı Bozabilecek Kritik Alım Satım Hataları

IQ Option Hesabınızı Bozabilecek Kritik Alım Satım Hataları

Ticaret yapmak risk almaktır. Bazen her şeyi kaybedebilirsin. Ve eğer senin başına geldiyse, yalnız değilsin. Ancak sadece birkaçı toplum içinde mahcup olmaktan korktukları için hikayelerini paylaşıyor.

Yine de bir tüccar bana IQ Option hesabını nasıl sildiğiyle ilgili hikayesini içeren bir e-posta gönderdi. İşte olanlar.

Bir tüccarın hesabını nasıl sildiğinin hikayesi.

Bir e-postaya eklenmiş iki ekran görüntüsü vardı. 12 saatin altında 4.000 dolar kaybetmiş gibi görünüyordu. 5 müteakip 1 dakikalık ticarete girdi ve sadece biri kazandı.

IQ Option Hesabınızı Bozabilecek Kritik Alım Satım Hataları

Birinin bu kadar çok parayı bu kadar kısa sürede kaybetmesi doğal olarak kendinizi kötü veya üzgün hissedersiniz. Hikayeyi bazı tüccarlarla paylaştım ve bunun nasıl olabileceğine şaşırdılar.

Profesyonel bir tüccar, sadece işlemlerin geçmişini analiz ederek nedenini anlayacaktır. Ama sizi uyarmak istediğim birkaç feci hata var.

IQ Option hesabınızı hızla yok edebilecek kritik hatalar

Tek bir ticarete büyük miktarda para koymak

Tek bir ticarete büyük miktarda para koymak

Bundan sonra ne olacağından oldukça emin olduğunuz zamanlar vardır. Altıncı his, içgüdüsel his veya şans deyin. Adı ne olursa olsun, hislerinize güveniyorsunuz ve bir sonraki ticarette hesap bakiyenizin büyük bir kısmını yatırmaya karar veriyorsunuz.

Bu tür davranışlar büyük risk taşır. Ticaret kaybederse, başarısızlığınız çok büyük.

IQ Option Hesabınızı Bozabilecek Kritik Alım Satım Hataları
Hesabınızın büyük bir kısmını tek bir işleme yerleştirmek

Ve tüccarın bir e-postadan yaptığı tam olarak buydu. Sadece ilk işlemde, başlangıçtaki toplam parasının dörtte birinden fazlasını kaybetmişti.

Bu hatayı tekrarlamak, neredeyse kesin olarak hesap bakiyenizi boşaltacaktır. Neredeyse tüccarımızın başına geliyordu. İkinci ticarette, kalan paranın üçte birini yatırdı. Neyse ki onun için işlem tarafsız sona erdi. Fiyat girişindeki fiyatla aynıydı, bu yüzden 1000 doları geri aldı.

Açgözlülük, bir ticarete bu kadar çok para yatırmanın altında yatar. İnsanlar kolay para istiyor, beklemek istemiyorlar. Ne kadar hızlı ve ne kadar büyükse o kadar iyi. Dürtülere teslim olmamak için dikkatli ve hazırlıklı olmalısınız. Yapmanız gereken makul bir sermaye yönetimi stratejisine sahip olmaktır. Yatırımcıların büyük çoğunluğu, tek bir ticarette başlangıç ​​sermayelerinin %2'sinden fazlasını riske atmaz.

Ticaretin Kutsal Kasesinin var olduğuna inanmak

Bazı tüccarlar ipuçlarını kullanarak ticaret yapar. Biraz yardımın kötü bir tarafı yok ama ipuçlarının Kutsal Kase olduğuna inandıklarında sorunlar başlıyor. Bahşişler genellikle iyidir, ancak onlardan bir kazanç elde etmek için yanlış zamanda verilir. Ve böylece tüccarlar hesapları siler.

Unutma! Ticaretin Kutsal Kasesi mevcut değil. Bunu başarılı tüccarların çoğundan duyacaksınız. Seni zengin etmenin sihirli bir yolu yok.

Ticarette başarı, paranızı korumak ve karlı işlemlerin sayısını artırmakla ilgilidir.

IQ Option Hesabınızı Bozabilecek Kritik Alım Satım Hataları
Kutsal Kase aranıyor

Başarıyı ortaya çıkarmaya yardımcı olacak şey, uyarlanmış bir para yönetimi stratejisi kullanmak, duygularınız üzerinde kontrol sahibi olmak ve ne zaman girmek için doğru zamanın olduğunu ve nerede olmadığını bilmek. Profesyoneller de kayıplar yaşarlar. Piyasa yönünü %100 kesinlik ile tahmin edemezsiniz. Ancak iyi bir strateji ve ilk etapta hesap bakiyenizi koruma ilkesine bağlı kalmakla, kayıplar o kadar büyük ve telafisi kolay değildir.

Başarıyı engelleyen duygu korkudur. Korku, insanları güvensiz ve kararlarının doğru olup olmadığı konusunda kararsız kılar. Dolayısıyla karlı bir ticarete girmek için gereken bilgilere sahipler, ancak yine de bir ticaret gurusundan sihirli bir ipucu arıyorlar.

Maalesef bahşiş beklerken piyasa tersine dönmeye başladı ve çok geç girdiler. Sözde guru hiçbir şey kaybetmedi ama ona güvenen kişi kendi parasını riske attı. Bu yüzden sorumluluğu kendi elinize almak oldukça iyi bir fikir olabilir. Kendi ticaret planınızı oluşturmak ve ardından uygulamak.

Trendin tersi yönde ticaret yapmak

Kaçınılması gereken bir diğer ölümcül hata, trende karşı işlem yapmaktır. Trend, fiyatın yönünü gösterir. Öyleyse ters yönde ticaret yapmanın anlamı nedir? Kesinlikle IQ Option hesabınızı silebilir.

Aşağıda, trendin bir örneğini bulacaksınız. Bundan ne gibi sonuçlar çıkarılabilir?

  • Trend yukarı gidiyor. Piyasanın bir noktada tersine döneceğini umarak, tüccar bir karşı trend işlemi yapmayı deneyebilir. Aşağıdaki durumu bir trend çizgisi çizmeden bile piyasanın düşüşte olduğunun bariz olduğu durumu hayal edin. Açıkçası, yolda, her zaman düzeltmeler vardır. Bu hareketler, trendin tersine çevrildiğinin bir işareti olarak okunabilir. Ama aslında, gerçek bir geri dönüşün gerçekleşmesi biraz zaman alabilir. Sonuç olarak, mevcut trendle mücadele etmek size bir dizi kayıp ticaret getirebilir ve ticaret hesabınızı tüketebilir.
IQ Option Hesabınızı Bozabilecek Kritik Alım Satım Hataları
Trende karşı ticaret
  • Aynı fiyat aralığında iki özdeş işlem. Bu tür hatalar öfkeden kaynaklanır. Belirli bir fiyata bir ticaret yaptınız. Piyasa diğer yöne gitti ve para kaybettiniz. Ne olursa olsun, piyasanın yanlış olduğunu hissediyorsunuz, siz değil, bu yüzden kendinizi kanıtlamanız gerekiyor. Aynı fiyat noktasından sipariş verirsiniz ve yine kaybedersiniz. Piyasa sizin duygusal durumunuzla ilgilenmiyor. Herkese aynı kar etme şansını sunar. Bundan yararlanıp yararlanmamak size kalmış.
IQ Option Hesabınızı Bozabilecek Kritik Alım Satım Hataları
Maruziyetinizi çoğaltmayın

Çok kısa zaman dilimleri ayarlamak

IQ Option finansal türevler ticareti yaparken çok çekici bir özellik sunar. Çok kısa bir zaman dilimi seçme şansınız var. Ve sonuç olarak, kısa sürede iyi para kazanabilirsiniz. Ancak duygularınızı kontrol altında tutmalısınız. Kısa zaman dilimleri, hızlı bir şekilde kâr etme şansınız olduğu anlamına gelir. Öte yandan, yeni bir ticaret pozisyonuna girmeden önce rasyonel düşünmek için yeterli zamanınız olmayabilir.

1 dakikalık pozisyon ticaretinin kötü olduğunu söylemek istemiyorum. Hatta size uzun bir zaman diliminden daha büyük getiri sağlayabilir. Ancak hamlelerinizi düşünmek için yeterli zamanınız yoksa, kaybedebilirsiniz.

IQ Option Hesabınızı Bozabilecek Kritik Alım Satım Hataları

Aynı hatayı birkaç kez tekrarlayın, hesap bakiyenizi boşaltacaksınız. Bu, e-postadan tüccarın başına gelen şeydir. Art arda beş 60 saniyelik işlem sırasında 4.000 dolar kaybetti.

Bu konu ile ilgili size söylemek istediklerim bu kadardı. Hatalarından utanma. Onlardan öğren. Ve belki başkalarının da onlardan öğrenmesine izin verin. Başarısızlık hikayelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümüne yazın.

Gerçek para yatırmadan önce, ücretsiz bir IQ Option demo hesabında becerilerinizi geliştirin.

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!