IQ Option İncelemeIQ Seçeneği Özeti

IQ Option 2013 yılında kurulmuştur. İkili opsiyonlar, hisse senetleri ve hisse senetleri, para birimleri ve ETF ticaretinde finansal hizmetler sunmaktadır.

Bununla birlikte, yirmi beş milyondan fazla tüccar ile dünya çapında en yüksek genişleyen şirketlerden biri olarak kabul edilmektedir.

IQ Options, tüm dünyada 178'den fazla farklı ülkede tüccarlara sahiptir. Ancak, katı kısıtlamalar nedeniyle IQ Option, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüccarlara erişemez. Sudan, Kanada, Suriye, Rusya, Avustralya, Japonya, İran, Türkiye ve İsrail gibi erişilemeyen başka ülkeler de var.

Ticaret platformu ve web sitesi, dünyanın her yerinden müşterilerin tercih ettikleri bir dilde ticaret yapabilmelerini sağlayan on üç farklı dilde mevcuttur. IQ Option ayrıca yatırımcıların işlem yapmak için daha rahat oldukları para birimini seçmelerine olanak tanır. Para birimi seçimleri şunlardır: GBP, RUB, EUR, IDR, USD, MUR ve Yuan.

Bu IQ Option incelemesi, aracının varlıklarını ve çevrimiçi ticaret hizmetlerini tanımlamak için derinlemesine bir analizdir.

IQ Option Ana Özellikleri
Kuruluş:
2013
Platformlar:
Şirket İçi Platform
Minimum Depozito:
$10
Kaldıraç:
1:30 ve/veya 1:1000
Demo Hesabı Mevcut:
Evet
Hareketsizlik Ücreti:
Hayır
Depozito ücreti tutarı:
0$

Artıları

 • Hesap açmanın kolay ve kullanışlı yöntemi
 • Geniş ticaret enstrümanları yelpazesi
 • Depozito ücreti yok

Eksileri

 • MT4 ve MT5 ticaret platformları sağlamaz
 • ABD, Kanada, Avustralya, Japonya ve diğer ülkelerdeki tüccarlar için mevcut değildir


IQ Option Ödülleri

IQ Option, mükemmel ticaret uygulamaları, çeşitli ticaret araçları ve etkileyici ticaret uygulamaları nedeniyle birçok ödül kazandı.

Aldıkları pek çok ödül arasında en prestijli üç ödül ise 2017 yılında kendilerine verilen Mükemmellik Ödülü, En İyi Teknoloji Uygulaması ve En İyi Mobil İşlem Platformu.

Mükemmellik Ödülü, Etkileşimli ve Görsel Sanatlar Akademisi tarafından verilir; IQ Option, yüksek kalite ve görsel standartları nedeniyle 2017 yılında ödülü aldı. IQ Option uygulaması Finans Kategorisinde en iyi uygulama olarak seçildi.

En İyi Teknoloji Uygulaması Ödülü, 2015 yılında IQ Option'a En İyi Teknoloji Uygulamasını en az etkileyici olan mobil uygulaması nedeniyle veren Web Pazarlama Derneği tarafından verildi. IQ Option mobil uygulaması, 2015 yılında IFM Awards tarafından En İyi Mobil Alım Satım Platformu da dahil olmak üzere pek çok ödül kazanmanın en büyük nedeni olmuştur.

IQ Option kimdir?

IQ Option bugün önemli bir üne kavuşmak için epey bir yolculuk yaptı. 2013 yılında kuruldular. Küçük bir ticaret hizmeti sağlayıcısı olarak başladılar ve dünya çapında en çok tanınan çevrimiçi ticaret komisyoncularından biri olana kadar daha da yükseldiler. Şu anda dünyadaki 213 ülkeden 48.091.542 aktif ticaret kullanıcısı var. Aktif kullanıcılarından günlük işlem tahminleri 1.338.793'tür. Bu, aktif kullanıcılarından saatte 55.000'den fazla işlem yaptıkları anlamına gelir.
IQ Option İnceleme
Şu anda dünyadaki 213 ülkeden 48.091.542 aktif ticaret kullanıcısı var.
IQ Option İnceleme
Aktif kullanıcılarından günlük işlem tahminleri 1.338.793'tür. Bu, aktif kullanıcılarından saatte 55.000'den fazla işlem yaptıkları anlamına gelir.

IQ Option İncelemeIQ Seçeneği Ücretleri

IQ Option'da, forex brokerleri arasında nadir görülen işlem maliyetiyle ilgilenmeden önce müşterinin tam olarak ihtiyaç duyduğu şeyi almasına değer verirler. Depozito ücreti yoktur ve para yatırma ve çekme işlemleri için çok az miktar gerektirirler.
IQ seçeneği Etoro XM XTB
Hesap ücreti Numara Numara Numara Numara
Hareketsizlik ücreti Evet Evet Evet Numara
Depozito ücreti 0$ 0$ 0$ 0$
Para çekme ücreti %2 (1$'dan 30$'a kadar) 25$ 0$ 0$

IQ Option Para Yatırma ve Çekme Ücretleri

Para Yatırma ve Çekme Ücretleri
Depozito Ücreti 0 ABD doları
para çekme ücreti %2 (1$'dan 30$'a kadar)
Minimum Para Çekme Limiti 2 ABD doları
Minimum Depozito 10 ABD doları

IQ Option Spreadler

XM IQ seçeneği XTB
EURUSD karşılaştırma ücreti 0.00017 0.9 0.0001
GBPUSD karşılaştırma ücreti 2.1 0.0003
AUDUSD karşılaştırma ücreti 0.00019 1.2 0.0002
EURCHF karşılaştırma ücreti
EURGBP karşılaştırma ücreti 0.0002 2 0.0004

Artıları

 • Depozito ücreti yok
 • Minimum miktar para çekme ve depozito azdır
 • İlk para yatırma ve çekme için hesap doğrulaması gerektir

Eksileri

 • Zaman Alan Para Çekme Süreci

IQ Option İncelemeHesap Açma

IQ Option söz konusu olduğunda iki tür ticaret hesabı vardır: Gerçek Hesap ve VIP Hesabı. Gerçek Hesap, hesabı başlatmak için yalnızca gerekli olan 10$ depozito ile kullanılabilir.

VIP Hesabı, önemli meblağlar yatıran müşteriler tarafından kullanılabilir (tam miktar değişebilir).

Artıları

 • İşlem hacmine ve deneyime dayalı hesap türleri
 • Demo Hesabı olarak kullanılabilir
 • VIP Hesabı kişiselleştirilmiş özelliklere sahiptir
 • Gerçek Hesap düşük minimum depozitoya sahip

Eksileri

 • VIP Hesabı için yüksek minimum depozito
 • Ticaret yarışmaları yalnızca AB dışındaki tüccarlar için geçerlidir


IQ Option Gerçek Hesap

Canlı ticaret için, IQ Option minimum on dolar depozito gerektirir ve yeni tüccarlar canlı hesabı açmak ve çalıştırmak için sadece on dolar harcayabilir. Asgari olarak on dolarlık bir yatırımla gerçek hesaba ulaşılabilmekte olup, alım satım fonksiyonlarında herhangi bir sınırlama yoktur.

Gerçek hesap, tüccarların ticaret platformundaki etkinlikler olan ancak AB dışında ikamet eden tüccarlar için çeşitli ticaret yarışmalarına katılabilme seçeneği sunar. Önemli bir mali kayıpla karşılaşmadan nasıl çalıştığını anlamak için Ücretsiz Demo Hesap aracılığıyla Gerçek Hesabı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Artıları

 • Düşük minimum depozito
 • Düşük minimum yatırım tutarı
 • 70'den fazla işlem aracına erişim

Eksileri

 • AB dışındaki tüccarlar için mevcut ticaret yarışmaları
 • Yalnızca şirket içi IQ Option ticaret platformuna erişim


IQ Option VIP hesabı

İki koşul altında. İki koşul aşağıdaki gibidir: VIP Hesabı, önemli miktarda para yatıran müşteriler tarafından kullanılabilir (tam tutar değişebilir). Gerçek hesabın özelliklerinden ve kişiselleştirilmiş özelliklerden oluşur; Sağladıkları kişiselleştirilmiş özellikler, tüccarın emrinde kişisel bir yönetici ve tüccarın ticaret kayıtları hakkında aylık bir rapordur.

Artıları

 • Kişiselleştirilmiş özellikler mevcut
 • Tüccarların ticaret kayıtlarını takip etmek için aylık rapor
 • Deneyimli veya yüksek işlem hacmine sahip yatırımcılar için uygundur

Eksileri

 • Ana akım ticaret platformlarına erişmez


IQ Option Hesabı Nasıl Açılır

Demo Hesap kayıt işlemi ve Standart hesap aynıdır, fark yoktur
BİRİNCİ ADIM: Hesap için tam adınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Oradan kaydolmak için sosyal medyanızı uygulamaya bağlayabilirsiniz.IQ Option İnceleme
İKİNCİ ADIM: Ticarete Başlayın!

IQ Option İnceleme


IQ Option Ortaklık programı

IQ Option, tüccarlara gelirlerini daha fazla artırmak isteyen tüccarlar için bir ortaklık programı sunar; program, tüccarların başkalarını platformla ticaret yapmaya teşvik ederek kâr elde etmelerini sağlıyor. Ortaklık programına katılmaya karar verirseniz, ortaklık bağlantınızı paylaşmanız yeterlidir. Başka bir tüccar, bağlantınız aracılığıyla IQ Option'a kaydolduğunda, benzersiz kimliğiniz ile ilişkilendirilecektir.

Bağlantınız aracılığıyla kaydolan kullanıcılar IQ Option platformunda işlem yapmaya başladığında ödüllerinizi alacaksınız. Kârınız, kullanıcının kârının yaklaşık %70'ini kazanabileceğiniz müşterinin ticaret faaliyetine bağlıdır. Ortaklık Programı sınırsız bir programdır ve kazançlar iki ayda bir ödenir. IQ Option'a göre, 178 ülkede 115.410 bağlı kuruluş bulunmaktadır.

IQ Option İncelemePara Yatırma ve Çekme

IQ Option'da, minimum on USD veya GBP veya EUR depozito tutarı vardır. Yatırımcılar para yatırma yöntemlerini seçebilirler, ancak bu ticaret sağlayıcı müşteriye para yatırmak için ücret ödemez.

Yatırımcıların hesap doğrulama sürecine katılmaları gereken ilk para yatırma işlemlerini gerçekleştirmeleri için gerçekleştirmeleri gereken belirli adımlar vardır.


mevduat

IQ Option, tüccarlarına, tüccarın hesabına çeşitli para yatırma ve çekme yöntemleri sunar. Tüccarlar artık elektronik ödemelerin (Skrill, MoneyBookers, CashU ve Neteller) yanı sıra Banka Kartları (Maestro ve Visa Electron), Kredi Kartları (Visa ve MasterCard) gibi yöntemleri kullanabilirler.

IQ Option, Banka Havalesi yoluyla ödemeleri işleyebilir; mevcut minimum para çekme miktarı ile iki dolar. Para çekme taleplerini işleme koymak için gereken süre bir iş günüdür, ancak yerel finans kurumu bu işlem için ödeme yapabilir.

Artıları

 • Depozito ücreti yok
 • Düşük minimum depozito
 • Çok çeşitli para yatırma yöntemleri
 • Güvenliği sağlamak için ilk para yatırma için doğrulama gerekli

Eksileri

 • Temel para birimleri için çeşitlilik eksikliği


IQ Option Para Yatırma Seçenekleri

 • Kredi kartı bankamatik kartı
 • Elektronik Cüzdanlar
 • Banka transferi


para çekme

IQ Option'dan alım satım hesaplarından para çekerken, alım satım yapanların kullandığı yöntem, para yatırma yöntemiyle çelişebilir. Para çekme işlemleri için elektronik cüzdan, para yatırma işlemlerine benzer. Elektronik ödeme yoluyla depozito yapıldıysa, tüccarlar aynı elektronik hesaba para çekmelidir.

Ancak, tüccarın seçtiği para çekme yöntemine rağmen, alım satım emrini veya talebini üç iş günü içinde işleme koyar. Banka kartları ve ödeme aracıları ile talebin işlenmesinde ek süre olabilir.

Artıları

 • Düşük minimum para çekme miktarı gerekli
 • Farklı para çekme yöntemleri
 • E-cüzdanlar istekleri anında işler

Eksileri

 • Bankadan çekilirse ücret alınabilir
 • Banka havalesi ile yavaş para çekme işlemi


IQ Option Para Çekme Seçenekleri

 • Kredi kartı bankamatik kartı
 • Elektronik Cüzdanlar
 • Banka transferi

IQ Option İncelemeTicaret Platformları

IQ Option İnceleme
IQ Option ile ticaret yapmak için, hangi yazılıma sahip olursanız olun, ticaret platformlarını masaüstünüze veya mobil cihazınıza indirebilirsiniz.

Ticaret platformları söz konusu olduğunda, IQ Option MT4 ve MT5 gibi ana akım ticaret platformlarına dahil olma eğilimini takip etmedi. Artık komisyoncu için ucuz ve tüccar için faydalı olan kendi kurum içi IQ Option ticaret platformuna sahipler.

Bununla birlikte, analiz ve çizelgeleme söz konusu olduğunda seçenek eksikliği vardır. Ticaret platformu belirgin bir arayüzden oluşur ve çevrimiçi ve indirilebilir formatlarda mevcuttur. Ne yazık ki, yazılımın indirilebilir sürümü, aynı avantaj ve dezavantajlara sahip, web tabanlı ticaret platformunun bir taklididir.

Tüccarların grafik modellerini tespit etmek için yararlı olan çeşitli çizelgeler arasından seçim yapmalarını sağlayan grafik aracı seçeneği vardır. Bu aracı kurum için ticaret platformu işlevsel ve görsel olarak hoştur, ancak analizde yardımcı olmayabilir.


Web ve Masaüstü Ticaret Platformu

IQ Option web ticaret platformu ile platformun kullanımı çok kolaydır ve iyi tasarlanmıştır. Arama fonksiyonlarında gezinmenin kolay olduğunu göreceksiniz ve sipariş verirken bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Web ticaret platformundaki emir türleri, mobil uygulamada da mevcut olan yukarıda belirtilen beş emir türüdür.

Tüccarları şaşırtan tek şey, platformun nasıl kullanılacağına dair temel videoları izleyebileceğiniz ticaret platformunda bulunan uygun eğitim kaynaklarıdır.

Masaüstü ticaret platformu ve web ticaret platformu, masaüstü platformunun bir eklenti uzantısı olması ve web platformunun web sitesi üzerinden olması dışında aynı özelliklere sahiptir.

Genel olarak, IQ Option'ın web ticaret platformu oldukça etkileyici ve benzersiz özellikleri ve iyi tasarlanmış düzeni nedeniyle birçok ödül kazandı.

Artıları

 • Kullanımı kolay yapı
 • İyi tasarlanmış düzen
 • 13 dilde mevcuttur
 • Çeşitli ticaret araçları mevcut

Eksileri

 • AÇA dışında yaşayanlar için ikili seçenek yok


Mobil Ticaret Platformu

IQ Option ile, hareket halindeyken ticaret yapabilmek için mobil uygulamalarını cihazınıza indirme seçeneğiniz vardır. Mobil uygulamada web ticaret platformunda mevcut olan grafik araçları olduğunu göreceksiniz.

Yukarıda belirtilen tüm sipariş türlerini mobil uygulamada kullanabilir, cihazınızda uyarı oluşturabilirsiniz. Uyarılar ve bildirimler, herhangi bir fiyat değişikliği olup olmadığını, fiyatınız hedefine ulaştığında sizi bilgilendirecek ve ilgili önemli olaylar hakkında sizi bilgilendirecektir.

Genel olarak, IQ Option ticaret platformu, mobil uygulamayla ilgili olarak kendilerine verilen birçok ödül olduğu için bir başarı olarak kabul edildi. Tüccarlar, kullanıcı dostu ve gezinmesi kolay yapısıyla hareket halindeki yatırımcılara uyum sağlama çabasını övdü.

Artıları

 • Hem iOS hem de Android'de çalışır
 • Kullanıcı dostu yapı
 • Uyarılar ve bildirimler mevcuttur

Eksileri

 • Yalnızca CFD'ler ve Opsiyonlarla işlem yapmak için kullanılabilir

IQ Option İncelemePiyasalar ve Finansal Araçlar

IQ Option'da tüccarlar 90'dan fazla çeşitli temel varlıkla ticaret yapabilir. döviz çiftleri, hisse senetleri, piyasa endeksleri ve emtia seçeneklerinden oluşur. IQ Option, aynı şekilde, müşterilerinin işlem yapması için 12 farklı türde kripto para birimi türünü de içeriyor.

Ticaret yapılabilecek pazarların listesi sabit bir oranda büyüyor, sabit bir oranda büyüyor. Firma, hisse senedi ve hisse listesini genişletti ve toplamı 150'yi geçti. Piyasaları Petrol, Gümüş ve Altın gibi tüm kalemlere yaydılar, Dijital alım satım varlık listelerine eklendi.

Her ürünle birlikte minimum ticaret boyutları değişir. Bu, dijital opsiyonların ve ikili dosyaların 1 ABD Doları karşılığında açılabileceği anlamına gelir, ancak bir Forex CFD'sinin minimum işlem boyutu 20 ABD Doları ve FX Seçeneklerinin minimum işlem boyutu 30 ABD Dolarıdır.

Not: Döviz Seçenekleri, AEA dışındaki yatırımcılar için mevcut değildir.

169 Hisse Senedi CFD'leri 27 kripto para
25 ETF 49 Forex
46 İkili Opsiyon 5 emtia

IQ Option İncelemePazar Araştırması ve Ticaret Araçları

IQ Option, tüm müşterileri ve tüccarları için yaygın olarak bulunan sayısız eğitim kaynakları ve materyalleri ile büyük saygı görmektedir. Web sitesi, uzman tüccarların yanı sıra acemi tüccarların hedef kitlelerini hedefleyen eğitim materyalleri içermektedir. Eğitim kaynakları ve materyalleri, ticaret videoları, web seminerleri ve öğreticileri içerir.

Yatırımcılar, birçok e-kitaba ve en yaygın soruların tümünü ele alan bir SSS bölümüne erişme olanağına sahiptir. Bu eğitim kaynakları, farklı yetenek ve deneyime sahip tüccarlar için faydalı bilgiler sunar.

Aracının web sitesi, eğitim kaynaklarının yanı sıra müşterilere çeşitli video eğitimlerine, analiz yöntemlerine ve IQ Option platformunun yapısı hakkında nasıl yapılır yönergelerine erişme fırsatı verir.

Artıları

 • Tüm tüccarlar için mevcut eğitim kaynakları
 • Görsel yardım mevcut
 • Daha açık yanıtlar için etkileşimli web seminerleri mevcuttur
 • Doğru SSS bölümü
 • Çeşitli grafik araçları

Eksileri

 • Yalnızca temel konular ele alınır


IQ Option Ticaret Araçları

IQ Option ile ticaret yaparken size yardımcı olacak birçok grafik aracı ve çeşitliliği bulacaksınız. Erişeceğiniz grafik araçları şunlardır: Mum Grafikleri, Boş Mumlar, Alan Grafikleri, Çizgi Grafikleri ve Çubuk Grafikler. Bu grafik araçları, işlem yaparken kullanmanız için IQ Option işlem platformunda mevcuttur.

IQ Option'ın Sunduğu Alım Satım Araçları
Haber akışı Ekonomik Takvimler
Özelleştirilebilir Fiyat Uyarısı Tüccarların Duyarlılığı
Topluluk Canlı Fırsatı

Artıları

 • Haber akışı, gerçek zamanlı olaylarla doğrudur
 • Ticaret ihtiyaçlarınıza uygun özelleştirilmiş fiyat uyarıları
 • Ticaret toplulukları ile etkileşimde bulunmak ve ticaret stratejilerini tartışmak için ticaret topluluğu

Eksileri

 • Hiçbiri
IQ Option ile ticaret yapıyorsanız, bu ticaret araçları sizin için çok verimlidir. Haber akışı günlük olarak, bazen günde bir defadan fazla güncellenir. Ekonomik takvimler, dünyanın her yerindeki her büyük ticari olayı kapsar ve takvimler, sizi olay hakkında uyarmak için bildirimler sağlar.

İnteraktif Ticaret topluluğu, tüccarların ticaret fikirlerini paylaşmalarına ve hatta ticaret çözümleri ve ticaret stratejileri konusunda birbirlerinden öğrenmelerine olanak tanır.

IQ Option Göstergeleri

IQ Option, ticaret platformu aracılığıyla aşağıdaki Göstergeleri sunar:

 • Hareketli Ortalamalar (MA'lar): Düzgün Basit Hareketli Ortalamalar ve Üstel Hareketli Ortalamalar gibi bu göstergeler size mevcut eğilimler hakkında fikir verebilir ve farklı göstergelerle kullanılabilir.
 • Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD): Bu gösterge, hareketli ortalamaların nerede buluşup bölündüğünü sağlar.
 • Göreceli Güç Endeksi (RSI): Bu gösterge, mevcut bir eğilimin gücünü ve olası geri dönüş noktalarını bulmaya yardımcı olur. Ayrıca, alım satım amaçlı bir varlığın fiyatındaki mutlak artışlar ile toplam fiyat indirimi arasında karşılaştırma yapar.
 • Stokastik veya Stokastik Osilatör göstergeleri: Bir fiyatın mevcut durumunu gösteren ve seçilen dönemdeki aşırı uçlarla karşılaştıran bir göstergedir; olası geri dönüş noktalarını tanımlamanıza yardımcı olan bir yüzdedir.
 • Ortalama Gerçek Aralık (ATR): Bu gösterge, seçilen dönemde bir alım satım varlığındaki mevcut oynaklığı gösterir ve burada ayrıca fiyat değişim oranını da belirler.
 • Parabolik SAR : MA'lara benzer bir göstergedir ancak fiyata göre pozisyon değişir ve yüksek ivme kombinasyonu ile hareket eder.
 • Ortalama Yönlü Hareket Endeksi (ADX): Bu gösterge, fiyat hareketleri gerçekleşmeden önce bir eğilimin gücünü gösterir ve ayrıca piyasa oynaklığındaki olası değişiklikleri gösterir.
 • Fraktal: Bunlar, piyasa dönüş noktaları ile birlikte yerel maksimum ve minimum fiyat eğrilerini gösteren serilerdir.
 • Emtia Kanalı Endeksi (CCI): Fiyat hareketleriyle hızı ölçer ve tüccarların yaklaşan piyasa dönüşlerini tanımlamasına veya bir trendin gücünü analiz etmesine yardımcı olur.
 • Timsah Göstergesi: Bu gösterge, piyasa hareketini yönde değerlendirmeye yardımcı olur ve Yan Bantları filtrelemeye yardımcı olur.
 • Müthiş Osilatör: Bu gösterge, bir hızlı gösterge ve bir yavaş gösterge ile iki Basit Hareketli Ortalamanın görselleştirilmiş bir oranıdır. Bu gösterge yeni bir gelişme gösteriyor.
 • Bollinger Bantları: Bu göstergeler, fiyat değişiklikleri için dinamik bir aralığın eğilimlerini gösterir.
 • Hacim Göstergeleri: Bu göstergeler, belirli bir süre içinde satın alınan ve satılan, seçtiğiniz ticari varlığın miktarlarını faiz göstererek tanımlar.


IQ Opsiyon Siparişleri

Çarpan Emirleri, tüccarların bir çarpan aracılığıyla yatırım getirilerini veya yatırım getirilerini artırmalarına izin veren emir türleridir. Bir çarpanınız varsa, alım satım varlığınızın fiyat değişiklikleri yirmi kat, elli kat veya 100 kat artacaktır. Çarpan emir karınızı artıracak, ancak karşılığında daha fazla finansal riskle karşı karşıya kalacaksınız.

Stop-Loss Emirleri, yatırımcıların bir işlem sırasında kabul etmek istedikleri maksimum mali kaybı tanımlamalarına izin veren emir türleridir. Stop-Loss emirleri ile maksimum zararınız olarak belirttiğiniz finansal tutara ulaştığınızda, kaybınızı azaltmak için işlem kapatılır.

Kâr Al Emirleri, Zarar Durdur emrinin tersi yönünde çalışan, bir işlemi erkenden kapatabileceğiniz ve belirlediğiniz miktara ulaştığında karınızı toplayabileceğiniz emir türleridir.

Takip Eden Durdurma Emirleri, temelde bir duruşta otomatik kapanmayı kullanarak Zarar Durdur emri fikrini geliştiren emir türleridir. İzleyen Stop emirleri fiyat değişikliklerine göre belirttiğiniz yönde hareket edecektir.

Ön Sipariş, tüccarların yalnızca bir alım satım varlığı, tüccar tarafından belirtilen tam fiyat tutarına ulaştığında piyasadan geçmesine izin veren bir emir türüdür. Alım satım varlığı belirtilen fiyata ulaştığında alım satım, doğrulama yapılmadan otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

IQ Option Emir Türleri
Çarpan Siparişleri Zarar Durdur Emirleri
Kar Emirleri Alın Takip Eden Durdurma Emirleri
Satın Alma/Ön Sipariş


IQ Option İncelemeMüşteri servisi

IQ Option, müşteri hizmetlerine 247 hızlı yanıt verme, 46 saniyede yanıt verme ve tüm sorunları 30 dakikadan kısa sürede çözme konusunda sürekli olarak övünmektedir. Müşteri hizmetleri için büyük bir ekibe sahipler ve VIP Hesabı olan her tüccar, kişisel bir müşteri hizmetleri hesap yöneticisi ile ödüllendirilir.

Artıları

 • Hızlı cevap
 • ilgili cevaplar
 • 7/24 kullanılabilir
 • Çeşitli dilleri destekler

Eksileri

 • Sesli etkileşim yok

İletişim Araçları

 • E-posta
 • İletişim Formu
 • Canlı sohbet
Müşteri incelemelerine göre, IQ Option platformu canlandırıcı bir deneyimdir; görsel olarak değer verenler var ve çoğu tüccar doğrudan grafiklerden işlem yapıyor. Ticaret platformu, her tüccarın açık pozisyonlarının yanı sıra ticaret geçmişlerinin bir özetini sunar. Ayrıca, aracı kurumun sosyal yönünün öne çıkan özelliği olan Sohbetler ve Bloglar için bir bölüm de bulunmaktadır. Müşteri desteği, müşteri hizmetlerinden hızlı ve ilgili yanıtlar aldıkları için tüccarlar üzerinde oldukça olumlu bir etki yaratıyor gibi görünüyor.

IQ Option İncelemeMüşteri Eğitimi

Bir şeyi öğrenmenin en iyi yolu, onu ilk elden denemek ve onunla gerçek zamanlı bir deneyim yaşamaktır. Bu nedenle IQ Option, Demo Hesabı olan tüm yatırımcılara erişim sağlamıştır, böylece süreçte herhangi bir para kaybetme endişesi duymadan platformu deneyebilirsiniz!

Öğrenebileceğiniz IQ Option ticaret hesabı, tüccarların hesabı herhangi bir finansal risk olmadan denemeleri için sınırsız bir simülasyon olan Demo Hesabıdır. Anahtar kelime sınırsızdır, çünkü brokerlerin sınırsız Demo Hesabı sunması neredeyse duyulmamış bir şeydir ve yine de IQ Option'ın sağladığı tam olarak budur. Demo Hesap, tüccarlara on bin dolara kadar sanal fonlarla ticaret yapma ve finansal sonuçlar hakkında endişelenmeme seçeneği sunar. IQ Option ile yatırımcıların Demo Hesabına giriş yapmadan önce kişisel bilgilerini vermelerine gerek yoktur. Tüccarların kişisel bilgilerini vermemesi, müşterinin gizliliğini korumasına ve aracıya güvenmelerine yardımcı olur.


Demo Hesabı Nasıl Açılır

BİRİNCİ ADIM: Demo Hesabı için tam adınızı, adresinizi ve şifrenizi girin. Sosyal medyanızı uygulamaya bağlayarak da kaydolabilirsiniz.IQ Option İnceleme
İKİNCİ ADIM: Ticarete Başlayın!
IQ Option İnceleme

IQ Option İncelemeÇözüm

Sonuç olarak, IQ Option, tüccarın özel bilgileri ve tüccarın fonlarıyla ilgilenecek güvenli bir komisyoncudur. IQ Option, çoğu brokerin aksine birçok özellik ve unsur sunan güvenilir bir brokerdir. Çoğu brokerde bulunmayan ikili opsiyonlar da dahil olmak üzere çeşitli ticaret araçları sağlar.

İki tür alım satım hesabı vardır: Gerçek Hesap ve sınırsız Demo Hesabı aracılığıyla simüle edilebilen VIP Hesabı. 10.000 USD'lik sanal fonlara erişmek için Demo Hesabı sınırsız bir süre boyunca kullanabileceksiniz. IQ Option, yatırımcılara yalnızca kendi şirket içi ticaret platformları olan bir ticaret platformu sağlar. Bir web ve masaüstü terminali ve bir mobil uygulaması vardır. Elektronik cüzdanlar da dahil olmak üzere, para yatırmanın ve para çekmenin birçok yöntemi vardır. Sizden bir depozito ücreti alınmayacak ve hesabınıza para yatırmak için yalnızca minimum on dolarlık depozito tutarı ödemeniz gerekecek.

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!