IQ Option'de Üç İç Desen nasıl kullanılır

IQ Option'de Üç İç Desen nasıl kullanılır

Bir tüccarın fiyat tablosunda tanıyabileceği birçok şamdan modeli vardır. Daha sonra, bir ticaret pozisyonu açmak için iyi bir an bulmak için kullanılabilirler. Ama önce, bir tüccar, formasyonun nasıl göründüğünü ve ne söylediğini bilmelidir. Bugünkü makaleden, Üç İç Modeli nasıl tanımlayacağınızı ve kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Üç iç desene giriş

Üç iç desen olarak adlandırılan desen, birbirini takip eden üç mumdan oluşur. Taşıdıkları bilgi, trendin mevcut momentumunun zayıfladığı ve fiyatın ters yönde hareket etmesini bekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, bu değişiklik genellikle özellikle önemli değildir. Yine de, modeli genel trend bağlamında kullanabilir ve fiyat düzeltmelerini yakalayabilirsiniz.

Formasyonun iki çeşidini ayırt edebiliriz, üçü içeriden aşağı ve üçü içeriden yukarı.

Üç içten aşağı desen

Üç iç şamdan formasyonunun bu türü, yükseliş trendinin tepesinde gözlemlenebilir. Üç içe dönük deseni oluşturan ilk mum uzun bir yükseliş mumudur. İkincisi, önde gelen mum tarafından batırılır ve küçük ve aşağı yönlüdür. Son, üçüncü mum da düşüş eğiliminde ama kapanışı ikinci mumların kapanışı ve ilk mumların açılışının altında yer alıyor.

IQ Option'de Üç İç Desen nasıl kullanılır
Üç içten aşağı desen

Artık trendin tersine dönmesini ve fiyatın düşmesini bekleyebilirsiniz.

Üç iç içe desen

Düşüş trendinin altında, üç içe dönük deseni arayabilirsiniz. Bu sefer, ilk mum büyük ve aşağı yönlü. Bir sonraki mum, oluşumdaki ilk mum tarafından tamamen emilen küçük bir yükseliştir. Son yükseliş mumu, ikinci mumların kapanışının ve ilk mumların açılmasının üzerinde kapanır.

IQ Option'de Üç İç Desen nasıl kullanılır
Üç iç içe desen

Üç iç içe desen göründüğünde, yükseliş trendinin geldiğini varsayabilirsiniz.

IQ Option'daki üç iç desenle işlem yapma

Trend yönündeki oldukça kısa bir değişiklik hakkında bilgi olarak yalnızca üç iç desenin görünümünü kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir işlem açmak için bu formasyonu kullanabilirsiniz. İşte nasıl.

Üç içe dönük desenle kısa bir ticarete girme

Yukarı yönlü trendin en üstünde üç içe dönük aşağı yönlü formasyon belirir. Trend dönüş formasyonları grubuna aittir, bu nedenle fiyatın yakında düşmesini bekleyebilirsiniz.

Formasyondaki üçüncü mum kapanmak üzereyken veya bir sonraki mum gelişmeye başladığında kısa pozisyon açmalısınız.

Döviz çiftleri (CFD'ler) ticareti yaparken birinci, ikinci veya üçüncü mumların yüksekliği üzerinde bir zararı durdur ayarlanmalıdır. Bu, ne kadar büyük risk almaya istekli olduğunuza bağlı olacaktır. Opsiyon ticareti yaparken, pozisyonu kullandığınız grafiğin zaman aralığının en az üç katı kadar açık tutun.

IQ Option'de Üç İç Desen nasıl kullanılır
EURJPY 5m tablosu, üç iç içe desenli

Üç iç içe desenle uzun bir ticarete girme

Üçlü yukarı yönlü yükseliş modeli, düşüş trendinin alt kısmında bulunabilir. Trendin tersine döndüğünü gösterir.

Formasyondaki son mum kapanmak üzereyken veya bir sonraki mum gelişmeye başladığında uzun bir pozisyon açın.

CFD alım satımı yaparken, tolere ettiğiniz risk miktarına bağlı olarak zararı durdur formasyonun birinci, ikinci veya üçüncü mumunun altına yerleştirilmelidir. Opsiyon ticareti yaparken, işlemi kullandığınız grafiğin zaman diliminden en az üç kat daha uzun süre açık tutun.

IQ Option'de Üç İç Desen nasıl kullanılır
AUDUSD 5 milyon grafiği, üç içe dönük desenle

Üç iç desenle ilgili son sözler

Üç içten aşağı ve yukarı desen, birbirini takip eden üç mumdan oluşur. Görünümleri, küçük trend değişikliği hakkında bir sinyal verir. Herhangi bir likit piyasada bulabilirsiniz.

Üç içe dönük formasyon düşüş formasyonudur ve yaklaşan düşüş trendine işaret eder. Bununla kısa bir pozisyon açabilirsiniz.

Üç içe dönük formasyon yükseliş eğilimi gösterir ve yükseliş trendinin yaklaşmakta olduğu bilgisini verir. Bu nedenle, onunla uzun bir pozisyon açabilirsiniz.

İşlemden çıkmak için en iyi anı belirlemek için teknik göstergeler, takip eden bir zararı durdur veya farklı bir mum çubuğu modeli gibi ek bir yöntem kullanabilirsiniz.

IQ Option, üç iç deseni tanıma ve ticaret yapma alıştırması yapmak için mükemmel bir yer olan ücretsiz bir demo hesabı sunar. Bu hesap sanal para ile sağlanır, böylece kendi paranızı riske atmazsınız. Yine de, ticaret becerileriniz üzerinde çalışmak için zamanınız olur.

İçten içe ve yukarıya doğru üç formasyonla işlem yapma konusunda herhangi bir deneyiminiz varsa duymaktan memnuniyet duyarım. Onlara aşina mısınız yoksa sizin için tamamen yeniler mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bana anlatın.

Thank you for rating.