IQ Option'da Para Yatırma, Para Çekme ve Alım Satım Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

IQ Option'da Para Yatırma, Para Çekme ve Alım Satım Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)


Depozito

Ödediğim boleto'nun hesabıma geçmesi ne kadar sürer?

Boletos, 2 iş günü içinde işlenir ve IQ Option hesabınıza yatırılır. Lütfen farklı boletolarımız olduğunu ve bunların genellikle hızlı boletolar için 1 saat ve diğer sürümler için 1 gün olmak üzere yalnızca minimum işlem süresinde değişiklik gösterdiğini unutmayın. Unutmayın: iş günleri yalnızca Pazartesi'den Cuma'ya kadardır.


Hızlı bir boleto ödedim ve 24 saat içinde hesabıma gelmedi. Neden olmasın?

Boletolar için maksimum işlem süresinin en hızlısı bile olsa 2 iş günü olduğunu lütfen unutmayın! Bu nedenle, bu sürenin sona ermesi durumunda yalnızca potansiyel olarak yanlış bir şey olduğu anlamına gelir. Bazılarının hızlı bir şekilde kredilendirilmesi ve diğerlerinin kredilendirilmemesi yaygındır. Lütfen bekleyin! Son teslim tarihi geçmişse, destek yoluyla bizimle iletişime geçmenizi öneririz.


Banka havalesi ile yaptığım para yatırma işleminin hesabıma ulaşması ne kadar sürer?

Banka havaleleri için standart maksimum süre sınırı 2 iş günüdür ve daha kısa sürebilir. Ancak, bazı boletolar daha kısa sürede işlendiği gibi, diğerleri de dönem boyunca ihtiyaç duyabilir. En önemli şey, transferi kendi hesabınızdan yapmak ve transferi yapmadan önce web sitesi/uygulama üzerinden talepte bulunmaktır!


Bu 72 saatlik hata nedir?

Bu, uyguladığımız yeni bir AML (kara para aklamayı önleme) sistemidir. Boleto ile para yatırırsanız, para çekmeden önce 72 saate kadar beklemeniz gerekir. Diğer yöntemlerin bu değişiklikten etkilenmediğini unutmayın.


Başkasının hesabını kullanarak para yatırabilir miyim?

Hayır. Tüm para yatırma yöntemleri, Şartlar ve Koşullarımızda belirtildiği gibi kartların, CPF'nin ve diğer verilerin mülkiyetinin yanı sıra size ait olmalıdır.


Hesabımın para birimini değiştirmek istersem ne olur?

İlk para yatırma girişiminde bulunduğunuzda para birimini yalnızca bir kez ayarlayabilirsiniz.

Gerçek ticaret hesabınızın para birimini değiştiremezsiniz, bu yüzden lütfen "Ödemeye devam et"e tıklamadan önce doğru olanı seçtiğinizden emin olun.

Herhangi bir para biriminde para yatırabilirsiniz ve otomatik olarak seçtiğiniz para birimine dönüştürülür.


Banka ve kredi kartları. Kredi kartı ile para yatırabilir miyim?

Electron hariç, para yatırmak ve çekmek için herhangi bir Visa, Mastercard veya Maestro (yalnızca CVV ile) banka veya kredi kartı kullanabilirsiniz. Kartın geçerli ve adınıza kayıtlı olması ve uluslararası çevrimiçi işlemleri desteklemesi gerekir.


Param nerede? Hesabıma otomatik olarak para yatırıldı

IQ Option şirketi sizin yetkiniz olmadan hesabınızı borçlandıramaz.

Lütfen üçüncü bir tarafın banka hesabınıza veya e-cüzdanınıza erişimi olmadığından emin olun.

Web sitemizde birden fazla hesabınız olması da mümkündür.

Birinin platformdaki hesabınıza erişme ihtimali varsa, ayarlardan şifrenizi değiştirin.


Kartımın bağlantısını nasıl kaldırabilirim?

Kartınızın bağlantısını kaldırmak istiyorsanız, lütfen yeni para yatırma işleminizi yaparken "Öde" düğmesinin hemen altındaki "Kart Bağlantısını Kaldır"a tıklayın.


CVV veya CVC kodu. CVV'nin anlamı nedir?

CVV veya СVС kodu, çevrimiçi işlemler sırasında güvenlik unsuru olarak kullanılan 3 haneli bir koddur. Kartınızın arka yüzündeki imza satırında yazılıdır. Aşağıdaki gibi görünüyor

IQ Option'da Para Yatırma, Para Çekme ve Alım Satım Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

3DS nedir?

3-D Secure işlevi, işlemleri işlemek için özel bir yöntemdir. Bankanızdan online bir işlem için SMS bildirimi almanız 3D Secure fonksiyonunun açık olduğu anlamına gelir. Bir SMS mesajı almazsanız, etkinleştirmek için bankanızla iletişime geçin.


Kartla para yatırmada sorun yaşıyorum

Para yatırmak için bilgisayarınızı kullanın ve hemen çalışması gerekir!

Tarayıcınızdan geçici internet dosyalarını (önbellek ve çerezler) temizleyin. Bunu yapmak için CTRL+SHIFT+DELETE tuşlarına basın, TÜMÜ zaman aralığını seçin ve temizleme seçeneğini belirleyin. Sayfayı yenileyin ve değişen bir şey olup olmadığına bakın. Talimatların tamamı için buraya bakın . . Farklı bir tarayıcı veya farklı bir cihaz kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Yanlış 3-D Secure kodunu (banka tarafından gönderilen tek seferlik onay kodu) girerseniz, para yatırma işleminiz reddedilebilir. Bankanızdan SMS mesajı ile bir kod mu aldınız? Almadıysanız lütfen bankanızla iletişime geçin.

Bu, bilgilerinizde "ülke" alanı boşsa olabilir. Bu durumda, mevcut yöntemler ülkeye göre farklılık gösterdiğinden sistem hangi ödeme yöntemini sunacağını bilemez. İkamet ettiğiniz ülkeyi girin ve tekrar deneyin.

Uluslararası ödemelerde kısıtlamaları varsa, bazı mevduatlar bankanız tarafından reddedilebilir. Lütfen bankanızla iletişime geçin ve bu bilgileri kendi tarafında kontrol edin.

Para çekme

Banka havalesi ile yaptığım çekimin banka hesabıma ulaşması ne kadar sürer?

Banka havaleleri için standart maksimum süre sınırı 3 iş günüdür ve daha kısa sürebilir. Ancak, bazı boletolar daha kısa sürede işlendiği gibi, diğerleri de dönem boyunca ihtiyaç duyabilir.


Banka havalesi çekimleri için minimum tutarı neden 150,00BRL olarak değiştirdiniz?

Bu, yalnızca banka havaleleri için yeni bir minimum para çekme tutarıdır. Başka bir yöntem seçerseniz, minimum miktar yine 4 BRL'dir. Bu değişiklik, bu yöntemle düşük değerlerde işlenen çok sayıda para çekme işlemi nedeniyle gerekliydi. İşlem süresine saygı duymak için, kalitesini etkilemeden günlük yapılan para çekme sayısını azaltmamız gerekiyor.


Banka havalesiyle 150,00 BRL'den az para çekmeye çalışıyorum ve desteğe başvurmam için bir mesaj alıyorum. Lütfen benim için düzenleyin.

150 BRL'nin altındaki bir tutarı çekmek istiyorsanız, örneğin elektronik cüzdan gibi başka bir para çekme yöntemi seçmeniz yeterlidir.


Minimum ve maksimum para çekme miktarları nelerdir?

Minimum para çekme miktarıyla ilgili herhangi bir kısıtlamamız yok - 2 dolardan başlayarak, aşağıdaki sayfada paranızı çekebilirsiniz: iqoption.com/drawal. 2 dolardan daha az bir tutarı çekmek için, yardım için Destek Ekibimizle iletişime geçmeniz gerekir. Uzmanlarımız size olası senaryoları sağlayacaktır.


iqoption brokerinden günde ne kadar para çekebilirim? Bir sınır var mı?

Günde 1.000.000$'a kadar para çekebilirsiniz. Para çekme taleplerinin sayısı sınırsızdır. Para çekme talebi, hesabınızda bulunan tutarı aşmamalıdır.


Para çekmek için herhangi bir belge sunmam gerekiyor mu?

Evet. Para çekmek için kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Hesaptaki hileli finansal işlemleri önlemek için hesap doğrulaması gereklidir.


Geri çekme örneği

Örnek 1:
Kartınızdan 200 ABD Doları yatırdığınız son 90 gün içinde, şimdi bakiyenizde 250 ABD Doları var. Hepsini çekmek için iki para çekme başvurusunda bulunmanız gerekir: 200$ banka kartınıza ve 50$ e-cüzdanınıza (Skrill, Fasapay, Neteller vb.) veya banka havalesini kullanın. Lütfen bankaların banka havalesi için aldığı 50$'lık ücretin farkında olun, bu nedenle 1000$'dan fazla para çekmediğiniz sürece bu tür para çekme en iyisi değildir.

Örnek 2:
100 gün önce 200$ yatırdınız, bu şimdi e-cüzdanlara para çekmeniz gerektiği anlamına geliyor, kart çekme işlemi artık mevcut değil çünkü son kart para yatırmanızdan sadece 90 gün sayıyoruz.

Örnek 3:
Banka kartınızdan 200$ ve e-cüzdanınızdan 100$ yatırdınız. Banka kartına 200$ çekmeniz gerekiyor ve ardından e-cüzdana çekebileceksiniz. Banka kartına para çekme önceliklidir (her zaman önce gider).
IQ Option'da Para Yatırma, Para Çekme ve Alım Satım Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)


IqOption'da önerilen maksimum ve minimum para çekme miktarı nedir?

Minimum para çekme miktarı yoktur – iqoption'dan 2$'a kadar düşük para çekebilirsiniz. Ancak, 2 dolardan daha az para çekmek istiyorsanız, yardım için müşteri desteğiyle iletişime geçmelisiniz. 1.000.000 $ maksimum para çekme miktarıdır.


Para almak için WebMoney e-cüzdanı nasıl oluşturulur

1) WebMoney hesabınızı oluşturmak için bu bağlantıyı kullanın

2) Telefon numaranızı girin ve onaylayın

3) Kişisel bilgilerinizi girin

4) Telefon numarasını doğrulayın

5) Bir şifre oluşturun

6) Cüzdanınızı oluşturmak için bir para birimi seçin

7) Ardından para yatırma işleminizi yapın e-cüzdan veya banka kartı ile

Bu, WebMoney hesabınızdan yapılan para transferi ücretlerinin bir özetidir:

Banka kartıyla çekiyorsanız %2-2,5.

Banka havalesi yoluyla para çekiyorsanız %1,5-3,5.


ARN nedir?

ARN (Alıcı Referans Numarası), ticari bankadan, yani alıcıdan alınan bir kredi kartındaki işlemleri etiketlemek için kullanılan özel bir numaradır. kart şeması aracılığıyla, kartı verene, yani kart sahibinin bankasına kadar. Amir bankalar, alıcılarla olan işlemleri izlemek için numarayı kullanır.

ARN kodlarının bankanızın İşlem Merkezine gönderildiğinden her zaman emin olmalısınız (genel müşteri ofisi çalışanları, kodların veya bunların nasıl kullanıldığının her zaman farkında değildir). İşlem Merkezi'ne gidemiyorsanız, kart işlemlerinden sorumlu banka görevlileri ile iletişime geçebilirsiniz. Parayı takip etmenize yardımcı olabilirler. İşlemin yeni bir işlem olmadığını, geri ödeme olduğunu onlara bildirmeyi unutmayın.


İşlem hesabından banka kartına nasıl para çekerim?

Paranızı çekmek için Para Çekme bölümüne gidin. Bir para çekme yöntemi seçin, tutarı ve diğer gerekli ayrıntıları belirtin ve “Para Çek” düğmesine tıklayın. Tüm para çekme taleplerini aynı gün içinde veya iş günlerinde (hafta sonları hariç) mesai saatleri dışındaysa ertesi gün işleme koymak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bankalararası (bankalar arası) ödemelerin işlenmesinin biraz daha uzun sürebileceğini lütfen unutmayın.

Para çekme taleplerinin sayısı sınırsızdır. Para çekme tutarı, mevcut ticaret bakiyesi tutarını aşmamalıdır.

*Paranın çekilmesi, önceki işlemde ödenen parayı iade eder. Böylece bir banka kartına çekebileceğiniz tutar, o karta yatırdığınız tutarla sınırlıdır.

Ek 1, para çekme sürecinin bir akış şemasını göstermektedir.

Aşağıdaki taraflar para çekme işlemine dahil olur:

1) IQ Option

2) Alıcı banka – IQ Option'ın ortak bankası.

3) Uluslararası ödeme sistemi (IPS) – Visa International veya MasterCard.

4) Amir banka – banka hesabınızı açan ve kartınızı veren banka.

Banka kartına yalnızca bu banka kartıyla yaptığınız ilk para yatırma tutarını çekebileceğinizi lütfen unutmayın. Bu, paranızı bu banka kartına iade edebileceğiniz anlamına gelir. Bu işlem bankanıza bağlı olarak beklenenden biraz daha uzun sürebilir. IQ Option parayı hemen bankanıza aktarır. Ancak bankadan banka hesabınıza para transferi 21 gün (3 hafta) kadar sürebilir.

21. gün paranın elinize geçmemesi durumunda, banka hesap dökümü (basılı ise logolu, imzalı ve kaşeli; elektronik versiyonu banka tarafından basılı, imzalı ve kaşeli olmalıdır) hazırlamanızı rica ederiz. (bu fonların) yatırıldığı tarihten geçerli tarihe kadar olan süreyi belirtin ve hesabınıza bağlı e-postadan [email protected] adresine veya canlı sohbet yoluyla destek görevlimize gönderin. Bize banka temsilcisinin (size banka ekstresini veren kişi) bir e-posta adresini de verebilirseniz harika olur. Daha sonra, gönderir göndermez bizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Canlı sohbet yoluyla veya e-posta yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz ([email protected]). Banka ekstrenizin banka kartınızla ilgili bilgileri (numarasının ilk 6 ve son 4 hanesi) içermesi gerektiğini lütfen unutmayın.

Bankanızla iletişime geçmek ve işlemi bulmalarına yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Banka ekstreniz ödeme toplayıcıya gönderilecek ve inceleme 180 iş günü kadar sürebilir.

Aynı gün yatırdığınız bir tutarı çekmeniz durumunda bu iki işlem (para yatırma ve çekme) banka ekstresine yansımayacaktır. Bu durumda, açıklama için lütfen bankanızla iletişime geçin.


Para çekmek için herhangi bir belge sunmam gerekiyor mu?

Evet. Para çekmek için kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Hesaptaki hileli finansal işlemleri önlemek için hesap doğrulaması gereklidir.

Doğrulama sürecini geçmek için aşağıda verilen linkleri kullanarak belgelerinizi platforma yüklemeniz istenecektir:

1) Kimliğinizin bir fotoğrafı (pasaport, ehliyet, nüfus cüzdanı, oturma izni, mülteci kimlik belgesi, mülteci seyahati) pasaport, seçmen kimliği). Ayrıntılar için aşağıdaki video eğitimlerimizi kullanabilirsiniz.

2) Para yatırmak için bir banka kartı kullandıysanız, lütfen kartınızın her iki yüzünün (veya yatırmak için birden fazla kullandıysanız kartların) birer kopyasını buraya yükleyin. CVV numaranızı gizlemeniz ve kart numaranızın sadece ilk 6 ve son 4 hanesini görünür tutmanız gerektiğini lütfen unutmayınız. Lütfen kartınızın imzalı olduğundan emin olun.

Para yatırmak için bir e-cüzdan kullanıyorsanız, bize yalnızca kimliğinizin bir taramasını göndermeniz gerekir.

Para çekme talebinde bulunmanızın ardından tüm belgeler 3 iş günü içinde doğrulanacaktır.

Para çekme durumları. Para çekme işlemim ne zaman tamamlanacak?

1) Para çekme talebi yapıldıktan sonra "Talep Edildi" statüsünü alır. Bu aşamada, bakiyeniz hesap bakiyenizden düşülür.

2) İsteği işlemeye başladığımızda, "İşlemde" durumunu alır.

3) Talep "Para gönderildi" durumunu aldıktan sonra fonlar kartınıza veya e-cüzdanınıza aktarılacaktır. Bu, para çekme işleminin bizim tarafımızda tamamlandığı ve paranızın artık sistemimizde olmadığı anlamına gelir.

Para çekme talebinizin durumunu istediğiniz zaman İşlem Geçmişinizde görebilirsiniz.

Ödemeyi alacağınız zaman bankaya, ödeme sistemine veya e-cüzdan sistemine bağlıdır. E-cüzdanlar için yaklaşık 1 gün ve bankalar için genellikle 15 takvim günüdür. Para çekme süresi, ödeme sistemi veya bankanız tarafından artırılabilir ve IQ Option'ın bu süre üzerinde hiçbir etkisi yoktur.


Para çekme işleminin işlenmesi ne kadar sürer?

Her para çekme talebi için, uzmanlarımızın her şeyi kontrol etmesi ve talebi onaylaması için biraz zamana ihtiyacı vardır. Bu genellikle 3 günden fazla değildir.

Başka kimsenin paranıza erişememesi için, talepte bulunan kişinin gerçekten siz olduğundan emin olmamız gerekir.

Bu, doğrulama prosedürleriyle birlikte paranızın güvenliği için gereklidir.

Bundan sonra, bir banka kartına para çekerken özel bir prosedür vardır.

Banka kartınıza sadece son 90 gün içinde yatırdığınız toplam tutarı çekebilirsiniz.

Aynı 3 gün içinde size parayı gönderiyoruz, ancak bankanızın işlemi tamamlaması için biraz daha zamana ihtiyacı var (daha kesin olmak gerekirse, bize ödemelerinizin iptali).

Alternatif olarak, tüm kârınızı bir e-cüzdana (Skrill, Neteller veya WebMoney gibi) herhangi bir limit olmaksızın çekebilir ve para çekme talebinizi tamamladıktan sonra 24 saat içinde paranızı alabilirsiniz. Bu, paranızı almanın en hızlı yoludur.

Ticaret


Dijital Seçeneklerde bir bağım vardı ve yine de yatırımımı kaybettim. Nedendi?

Dijital Seçenekler, Ya Hep Ya Hiç Seçeneklerinden farklı çalışır. Dijital Opsiyonlar söz konusu olduğunda, işleminizi karlı hale getirmek için varlığın aşması gereken fiyat olan Kullanım Fiyatı seçmelisiniz. Açılış değeri kapanış değerine eşitse, İşlem Fiyatına ulaşılmadığından işlem zararla kapanacaktır.


Ticarete nasıl başlanır?

IQ Option platformunu ilk kez kullanıyorsanız ve fazla deneyiminiz yoksa eğitim videolarımızla başlayabilirsiniz. Pratik bakiyeniz üzerinde eğitim alabilir ve ardından gerçek fonlarla işlem yapmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca IQ Option Blog sayfalarında alım satım hakkında bilgi bulabilirsiniz.


Ya Hep Ya Hiç Seçenekleri nasıl takas edilir?

Ya Hep Ya Hiç opsiyon ticareti, dayanak varlığın fiyatının artıp artmayacağına veya azalacağına karar vermeyi içerir. Ara seçeneğini seçerseniz: Kapanış fiyatı açılış fiyatından yüksekse kâr elde edersiniz. Put opsiyonunu seçerseniz: Kapanış fiyatı açılış fiyatından düşükse kar elde edersiniz.

Ancak, dayanak varlığın fiyat hareketini (yukarı veya aşağı) yanlış tahmin ettiyseniz, yatırdığınız tutarın %100'ünü kaybedersiniz.

Alım Opsiyonu: kapanış fiyatı açılış fiyatı

Put Opsiyonu: kapanış fiyatı
Bu tür ticaret sadece iki sonuç sunar: ya kar elde edersiniz ya da sadece yatırımınızı kaybedersiniz.

Fiyatın ne kadar önemli ölçüde değiştiği önemli değildir. Kapanış fiyatı açılış fiyatına eşitse, bir anlaşmaya yaptığınız ilk yatırım bakiyenize geri döndürülür.


Ticaret için seçmek için en iyi zaman nedir?

En iyi işlem süresi, işlem stratejinize ve diğer birkaç faktöre bağlıdır. Amerika ve Avrupa ticaret seanslarının çakışması, EUR/USD gibi döviz çiftlerinde fiyatları daha dinamik hale getirdiğinden, piyasa programlarına dikkat etmenizi öneririz. Seçtiğiniz varlığın hareketini etkileyebilecek piyasa haberlerini de takip etmelisiniz. Haberleri takip etmeyen ve fiyatın neden dalgalandığını anlamayan deneyimsiz tüccarlar için fiyatlar oldukça dinamik olduğunda ticaret yapmamak daha iyidir.


Dijital Opsiyon ticareti nasıl yapılır?

Dijital Opsiyon ticareti, Ya Hep Ya Hiç Seçenek ticaretine benzer. Ana ayırt edici özellik, grafiğin sağ tarafında manuel olarak seçilen bir kullanım fiyatına bağlı olan her bir anlaşmanın karlılığı ve riskleridir.

- Dijital Opsiyonlardaki potansiyel kâr %900'e kadar çıkabilir. Ancak, başarısız bir ticaret, yatırımın kaybına neden olacaktır.

- Kullanım fiyatı, varlığın mevcut fiyatına ne kadar yakınsa - riskleriniz ve potansiyel kârınız

o kadar düşük olur. Dijital seçeneklerin yalnızca gerçek fiyatın grev fiyatıyla aynı olmaması durumunda sona ereceğini unutmayın. Alım opsiyonları için kullanım fiyatını en az bir pip aşmalı, satım opsiyonları için kullanım fiyatının en az bir pip gerisinde kalmalıdır.


Satın alma süresi ve son kullanma süresi nedir?

Grafik, zaman içinde noktaları işaretleyen iki çizgiyi göstermektedir. Satın alma süresi beyaz noktalı çizgidir. Bu süreden sonra, seçilen vade süresi için bir opsiyon satın alamazsınız. Son kullanma süresi düz kırmızı çizgi ile gösterilir. İşlem bu çizgiyi geçtiğinde otomatik olarak kapanır ve sonuç olarak kar veya zarar alırsınız. Mevcut herhangi bir sona erme süresini seçebilirsiniz. Henüz bir anlaşma açmadıysanız, seçilen son kullanma süresi için satın alma tarihini işaretlemek için hem beyaz hem de kırmızı çizgiler birlikte sağa hareket edecektir.


Vade başına kaç seçenek satın alabilirim?

Bir vade sonu veya bir varlık için satın alabileceğiniz seçeneklerin sayısını kısıtlamıyoruz. Tek sınırlama, risk limitindedir: tüccarlar, seçtiğiniz varlığa zaten büyük miktarda yatırım yaptıysa, yatırdığınız tutar bu risk limiti ile sınırlıdır. Gerçek fonlu bir hesapta çalışıyorsanız, grafikteki seçeneklerin her biri için yatırım limitini görüntüleyebilirsiniz. Tutarı girdiğiniz kutuya tıklayın.


Bir opsiyonun minimum fiyatı nedir?

Ticaretin herkese açık olmasını istiyoruz. Bugünkü işlem koşulları için minimum yatırım tutarı Şirket'in işlem platformunda/web sitesinde bulunabilir.


Satış sonrası kar ve beklenen kar nedir?

Ya Hep Ya Hiç Seçenekleri ve Dijital Seçenekler yalnızca Profesyonel Müşteriler tarafından kullanılabilir.

Bir Satım veya Alım opsiyonu satın alır almaz, grafiğin sağ üst tarafında üç sayı belirir:

Toplam yatırım: bir anlaşmaya ne kadar yatırım yaptınız

Beklenen Kar: grafik son kullanma çizgisini gösteriyorsa işlemin olası sonucu şimdi olduğu yerde biter.

Satış Sonrası Kar: Kırmızı ise, satış sonrasında yatırdığınız tutarın ne kadarının bakiyenizi kaybedeceğinizi gösterir. Yeşil ise satış sonrası ne kadar kar elde edeceğinizi gösterir.

Beklenen Kâr ve Satış Sonrası Kâr, mevcut piyasa durumu, sona erme süresinin ne kadar yakın olduğu ve varlığın mevcut fiyatı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değiştiği için dinamiktir.

Birçok tüccar, işlemin kendilerine kar sağlayacağından emin olmadıklarında satarlar. Satış sistemi, şüpheli seçeneklerdeki kayıpları en aza indirme şansı verir.


Sat düğmesi (önceden planlanmış seçenek kapanışı) neden etkin değil?

Ya Hep Ya Hiç seçenekleri için Sat düğmesi, son kullanma tarihine kadar 30 dakikadan, sona erene kadar 2 dakikaya kadar kullanılabilir.

Dijital Opsiyon ticareti yapıyorsanız, Sat düğmesi her zaman mevcuttur.


OTC nedir?

Tezgah üstü (OTC), piyasalar kapalıyken kullanılabilen bir ticaret yöntemidir. OTC varlıklarıyla işlem yaparken, alıcılar ve satıcılar arasındaki dengeyi koruyacak şekilde aracı sunucusunda otomatik olarak oluşturulan teklifler alırsınız.

Her Cuma 21:00'de ve her Pazartesi 00:00'da (GMT saati) IQ Option, piyasa ticaretinden OTC ticaretine ve OTC ticaretinden piyasa ticaretine geçiyor.


CFD enstrümanları (Forex, Crypto, CFD) nasıl takas edilir?

IQ Option ticaret platformunda bulunan yeni CFD türleri arasında hisse senetleri üzerindeki CFD'ler, Forex, emtialar ve kripto para birimleri üzerindeki CFD'ler, ETF'ler bulunur.

Tacirin amacı, gelecekteki fiyat hareketinin yönünü tahmin etmek ve mevcut ve gelecekteki fiyatlar arasındaki farktan yararlanmaktır. CFD'ler normal bir piyasa gibi tepki verir, eğer piyasa sizin lehinize giderse, pozisyonunuz In The Money'de kapanır. Piyasa size karşı çıkarsa, anlaşmanız Out Out The Money kapanır. Opsiyon ticareti ile CFD ticareti arasındaki fark, kârınızın giriş fiyatı ile kapanış fiyatı arasındaki farka bağlı olmasıdır.

CFD ticaretinde son kullanma süresi yoktur, ancak bir çarpan kullanabilir, stop/loss ayarlayabilir ve fiyat belirli bir seviyeye geldiğinde bir piyasa emrini tetikleyebilirsiniz.


Bir çarpan nasıl çalışır?

CFD ticareti, yatırımcının kendisine yatırılan para miktarını aşan pozisyonu kontrol etmesine yardımcı olabilecek bir çarpan kullanımı sunar. Potansiyel karlılık (ve riskler) de büyüyecektir. Bir tüccar 100$'lık bir yatırım yapmak, 1000$'lık bir yatırımla karşılaştırılabilir getiri elde edebilir. Bir çarpanın sunabileceği fırsat budur. Ancak, aynı şeyin potansiyel kayıplar için de geçerli olduğunu unutmayın, çünkü bunlar da çoğalacaktır.

Bilgileri burada bulacaksınız.


Otomatik Kapatma Ayarları nasıl kullanılır?

Stop-loss, bir tüccarın belirli bir açık pozisyonda kayıpları sınırlamak için belirlediği bir emirdir. Kâr al, aynı şekilde çalışır ve belirli bir fiyat seviyesine ulaşıldığında bir tüccarın karı kilitlemesine izin verir. Parametreleri yüzde, para miktarı veya varlık fiyatı olarak ayarlayabilirsiniz: örnek. Detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.


СFD ticaretinde kâr nasıl hesaplanır?

Bir tüccar uzun bir pozisyon açarsa, kâr aşağıdaki formüle göre hesaplanır: (Kapanış fiyatı / Açılış fiyatı - 1) x çarpan x yatırım. Bir tüccar kısa pozisyon açarsa, kâr (1-kapanış fiyatı/açılış fiyatı) x çarpan x yatırım formülüne göre hesaplanır

Örneğin, AUD / JPY (Kısa pozisyon): Kapanış fiyatı: 85.142 Açılış fiyatı: 85.173 Çarpan: 2000 Yatırım: 2500$ Kâr (1-85.142 / 85.173) X 2000 X 2500$ = 1.819.82$


Bir anlaşma açmak için minimum yatırım nedir?

Günümüz ticaret koşulları için minimum yatırım tutarı Şirketin ticaret platformunda/web sitesinde bulunabilir.


Kayma nedir?

CFD'lerde işlem yaparken Kayma olabileceğini lütfen unutmayın. Bir emrin beklenen fiyatı ile emrin fiilen gerçekleştirildiği fiyat arasındaki farktır. Olumlu veya olumsuz olarak çalışabilir. Piyasa fiyatlarının çok hızlı dalgalandığı yüksek oynaklık dönemlerinde ortaya çıkması muhtemeldir. Durum, Zarar Durdur ve Kâr Al emirleriyle ortaya çıkabilir.
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!