IQ Option'da karşılaşacağınız 4 tacir türü

IQ Option'da karşılaşacağınız 4 tacir türü

Tüccarlar genellikle iki kategoriye ayrılır. Biri, ticaretten para kazandıran, ikincisi ise hiç para kazandırmayan. İkincisi nedenini merak ediyor.

Neden herhangi bir kazanç elde etmiyorum? Neden para kaybediyorum? Strateji neden çalışmıyor? Sistem arızası nedeniyle mi? Kötü şansı değiştirmek için ne yapabilirim? Ve benzeri ve benzeri.

Alım satımın beklenen karları getirmemesinin pek çok olası nedeni olduğundan yanıtlar çoktur. Bu makalede ele almak istediğimiz nedenlerden biri, sizin ne tür bir tüccar olduğunuz olacaktır.

Şimdi, IQ Option'da ticaret yaparken karşılaşabileceğiniz 4 farklı tüccar tipini inceleyelim.


IQ Option'da karşılaşacağınız 4 tacir türü


Finansal ticaret hakkında hiçbir şey bilmeyen tüccarlar

Bazı insanlar ticaretin hızlı para kazanmanın en iyi yolu olduğunu düşünür. Sonra ticaret hakkında gerçekten hiçbir şey bilmeden IQ Option gibi platformlara katılıyorlar. Sadece 10 doları nasıl hızla yüze çevireceklerine dair hikayeleri gerçeğe dönüştürmek istiyorlar.

Muhtemelen önce ücretsiz IQ Option demo hesabını denemek isteyeceklerdir. Birkaç doğru işlemden sonra, gerçek hesaba geçecek kadar kendilerine güvenirler.

IQ Option'da karşılaşacağınız 4 tacir türü

Bir tüccar olmak için, IQ Option platformunun nasıl çalıştığını anlamanız gerekir. Bir sermaye yönetimi stratejisi oluşturmalısınız. Farklı ticaret stratejilerini nasıl kullanacağınızı, fiyat tablolarını nasıl okuyacağınızı ve göstergeleri nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz. Ayrıca, karar verme sürecinize müdahale etmemeleri için duygularınız üzerinde kontrol sahibi olmanız gerekir.

Ve yukarıdakilerin hepsinde ustalaştığınızda, gerçek IQ Option hesabında ilk işlemi yapmaya hazırsınız demektir.


Ticaret hakkında her şeyi bilen tüccarlar

Bir öncekinin aksine, bu tüccarlar çok fazla şey biliyor. Ya da bildiklerini sanıyorlar. Ayrıca yeni teknikler ve stratejiler peşindeler.

Bilgisayarların başında saatlerce oturuyorlar, insanların forumlarda ve ticaret gruplarında yazdıklarını okuyorlar. Her şeyi isterler, tek bir stratejinin başarı getireceğine inanmazlar. Böylece, sadece ticaret sinyallerini ele geçirmek için diğer tüccarlara para bile yatırabilirler. Grafikleri her zaman farklı göstergelerle doludur. Ancak platformlarındaki bu tür kaos, yalnızca ticaret sürecini zorlaştırır.

IQ Option'da karşılaşacağınız 4 tacir türü
Çok fazla şey bilmek ticareti zorlaştırırEvet, çok şey bilen tacirler IQ Option platformunda bazı başarılar elde edebilir, ancak işlemlerin çoğu kaybedilecektir. Sorun şu ki, tekniklere ve en son yeniliklere çok fazla ilgi duyuyorlar ve ticarete o kadar da ilgi göstermiyorlar.

IQ Option'da karşılaşacağınız 4 tacir türü
duygusal tüccarlar


duygusal tüccarlar

Hızlı parayı hedefliyorlar. Tüccarlardan menkul kıymet alım satımı hakkında bilgi aldılar. Orada çok para olduğunu duymuşlar. Ve onların olmasını istiyorlar. Ve hızlı.

Bu tüccarlar, ticaret sanatının temellerini öğrenmek için orta düzeyde çaba göstereceklerdir. Hesabı açacaklar, ticaret planı yapacaklar ve biraz para kazanacaklar. Ama uzun sürmeyecek.

Tek istedikleri hızlı para kazanmak. Sonunda ticaret planından vazgeçecekler ve yüksek riskle oynayacaklar. Bazıları kazanabilir, ancak çoğu hesabı boşaltacaktır.

Farklı türde bir duygusal tüccar vardır. Riski sevmeyen, para kaybetmekten korkan. Art arda birkaç kayıptan sonra ticaret yapmaktan çok korkacak.

Duygusal tüccarlar genellikle bir strateji kullanırlar, ancak genellikle yanlış olanı. Stratejinin kendisi tamam, ancak onu yanlış zamanda veya yanlış pazarda kullanıyorlar.

Bu tüccarların ayrıca önceden iyi hazırlanmış bir ticaret planı vardır. Ancak bir şeyler ters gittiğinde duyguları serbest bırakma eğilimindedirler.

Duygular iyi danışmanlar değildir. Ticarette başarılı olmak için mantıklı düşünmeli, planı takip etmeli ve uygun stratejiler kullanmalısınız. Bu nedenle, duyguların kontrolünüzden çıktığını fark ettiğiniz anda ara verin. Ticareti durdurun. Yalnızca zihninizi boşalttığınızda ve düşünme netliğini yeniden kazandığınızdan emin olduğunuzda geri gelin.


Deneyimli tüccarlar

Sıfırdan başlayabilirler. Alım satım yapmayı pratik yaparak öğrendiler, IQ Option hesabı açtılar ve kayıplar yaşadılar. Ama derinlerde bir yerde tüccar olabileceklerine inanıyorlar.

Bu tür bir tüccar iyi hazırlanmış. Bir ticaret planı tasarladılar, ticaret geçmişini gözden geçirdiler, iyi sermaye yönetimi stratejileri uyguladılar ve duyguları nasıl kontrol altında tutacaklarını öğrendiler.

IQ Option'da karşılaşacağınız 4 tacir türü

Onlar sabırlıdır. Başarının bir gün meselesi olmadığını biliyorlar. Piyasaları incelemek ve girmek için iyi bir fırsat beklemek için saatler harcıyorlar. Tutarlılık önemli bir rol oynar. Küçük adımlar, küçük kazançlar sonunda sizi çok beklenen servete götürecektir.

Hangi tüccar türlerisiniz?

Sadece kendi sicilinde kazanan tüccar yok. Çoğu yolda bir yerde bir kayıp yaşayacak. Bunun nedeni bilgi eksikliği veya çok fazla bilgi uygulanması olabilir. Duygular nedeniyle de olabilir.

Tüccar olmak istiyorsanız sabır ve uygulama esastır. Zanaatı öğrenin ve uygulamaya koyun. Emrinizde ücretsiz bir IQ Option demo hesabınız var. Hangi tekniklerin ve stratejilerin sizin için işe yaradığını belirleyin, işe yaramayanları geride bırakın. Duygularınızı kontrol etmeyi öğrenmeyi unutmayın. Ve sonra ticaret sanatında neşe bulacaksınız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Kendinizi açıklanan tüccar türlerinde buldunuz mu? Aşağıdaki yorum bölümünü kullanın.

Thank you for rating.