IQ Option Avcılık Stratejisi ile Ticaret Yapmaya İlişkin İpuçları - “Avcılık” için Hangi Araçlara İhtiyacınız Var?

IQ Option Avcılık Stratejisi ile Ticaret Yapmaya İlişkin İpuçları - “Avcılık” için Hangi Araçlara İhtiyacınız Var?
Ticarette, hesaplarını tam anlamıyla bir gecede ikiye katlayabilir veya emrinde tam marjı kullanırlarsa birkaç saat içinde hepsini kaybedebilirsiniz. Deneyimli tüccarlar kaldıraçlarını sınırlar ve asla bu kadar büyük bir risk almazlar. “Avlanma” stratejisi, bir fiyat tablosu ve bir göstergeden başka bir şey gerektirmeyen, son derece basit bir kurulumdur.


“Avcılık” için hangi araçlara ihtiyacınız var?

Özetle kurulum: bir fiyat tablosuna ve bir Timsah göstergesine ihtiyacınız var. Bildiğiniz gibi, doğada timsahlar, çalılarda yiyecekleri için dua eden kısır avcılardır. Williams Timsah göstergesi, düzleştirilmiş hareketli ortalamaları kullanan bir teknik analiz aracıdır. Gösterge, başlamak için basit bir hareketli ortalama (SMA) ile hesaplanan düzleştirilmiş bir ortalama kullanır. Beş, sekiz ve 13 periyoda ayarlanmış üç hareketli ortalama kullanır. Üç hareketli ortalama, Timsahın Çenesini, Dişlerini ve Dudaklarını içerir. Gösterge, Çene en yavaş dönüşleri ve Dudaklar en hızlı dönüşleri yaparak alım satım sinyalleri oluşturmak için yakınsama-uzaklaşma ilişkileri uygular. Ticarette temel kural, Timsah avlanırken avlamaktır. Bir soru var: ne zaman aramalı veya koymalı? Aşağıdaki ekran görüntüsüne bir göz atalım.
IQ Option Avcılık Stratejisi ile Ticaret Yapmaya İlişkin İpuçları - “Avcılık” için Hangi Araçlara İhtiyacınız Var?
Görünen o ki, tüm pozisyonlar bir PUT sözleşmesi için iyi çünkü gösterge aşağıya doğru yönlendiriliyor ve çizgiler kesişmiyor. Ancak bu bir hatadır: başarısızlığa giden bir yoldur çünkü fiyat bize karşı hareket eder.


“Avcılık” stratejisi ile ne zaman bir sözleşme satın alınır?

Satın alma sinyalini belirlemek için daha fazla göstergeye veya “yardımcı araçlara” ihtiyacımız var:
  • Göreceli Güç Endeksi'ni (RSI) 14. periyoda kadar kullanın ve 50. hariç tüm seviyeleri kaldırın. RSI, bir hisse senedi veya başka bir varlığın fiyatındaki aşırı alım veya aşırı satım koşullarını değerlendirmek için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçen bir momentum göstergesi tanımlar.
  • Stokastik Osilatör kullanın, bir menkul kıymetin belirli bir kapanış fiyatını belirli bir süre boyunca bir dizi fiyatıyla karşılaştıran bir momentum göstergesidir. Osilatörün piyasa hareketlerine duyarlılığı, o zaman periyodu ayarlanarak veya sonucun hareketli ortalaması alınarak azaltılabilir. 0-100 sınırlı bir değer aralığını kullanarak aşırı alım ve satım alım satım sinyalleri oluşturmak için kullanılır. IQ Option platformu tarafından önerilen varsayılan ayarları kullanın.
  • Stokastik osilatör grafiği genellikle iki satırdan oluşur: biri her seans için osilatörün gerçek değerini yansıtır ve diğeri üç günlük basit hareketli ortalamasını yansıtır.


Avcılık Stratejisi ile ticaret hakkında daha fazla ipucu

Av ticareti stratejisi, daha düşük zaman dilimleri için tasarlanmıştır: 5 ila 15 dakika. Kısa bir son kullanma süresi ayarlamanızı öneririz: 2-3 mum oluşum süresi. CALL sözleşmesini yürütmek için temel sinyal, Timsahın avlandığı ve tüm hatların yukarı doğru hareket ettiği zamandır. Eğilimi doğrulamak için, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, RSI'nin 50 seviyesinin üzerinde olup olmadığını ve hızlı Stokastik'in (mavi çizgi) yavaş olanı aşağıdan yukarıya geçip geçmediğini kontrol etmelisiniz.
IQ Option Avcılık Stratejisi ile Ticaret Yapmaya İlişkin İpuçları - “Avcılık” için Hangi Araçlara İhtiyacınız Var?
Bir uyku periyodu aşağı yönlü bir hareket için değiştiğinde satma sinyali görünür. Avlanma stratejisine göre, Timsah avlanırken bir PUT sözleşmesi yürütülür ve çizgileri aşağı doğru yönlendirilir. Eğilimi doğrulamak için, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, RSI'nin 50 seviyesinin altında olup olmadığını ve hızlı Stokastik'in (mavi çizgi) yavaş olanı yukarıdan aşağıya geçip geçmediğini kontrol etmelisiniz.
IQ Option Avcılık Stratejisi ile Ticaret Yapmaya İlişkin İpuçları - “Avcılık” için Hangi Araçlara İhtiyacınız Var?

Çözüm

Avcılık ticaret stratejisi üç güçlü araç kullanır: Timsah, RSI ve Stokastik. Stokastik osilatör ve trend fiyat hareketi arasındaki sapma da önemli bir geri dönüş sinyali olarak görülüyor. Örneğin, bir düşüş eğilimi yeni bir alt seviyeye ulaştığında, ancak osilatör daha yüksek bir dip yazdırdığında, bu, ayıların momentumlarını tükettiğinin ve yükselişin tersine döndüğünün bir göstergesi olabilir. RSI ve stokastik osilatör, teknik analizde yaygın olarak kullanılan fiyat momentum osilatörleridir. Sıklıkla birlikte kullanılsalar da, her birinin altında yatan farklı teori ve yöntemler vardır. Stokastik osilatör, kapanış fiyatlarının mevcut trendle aynı yönde kapanması gerektiği varsayımına dayanır. Başka bir deyişle, RSI fiyat hareketlerinin hızını ölçmek için tasarlandı,

Alım satım sinyallerini aramaya başlamak için, finansal enstrümanınızın fiyat tablosuna stratejinin üç göstergesini de yükleyin. Varsayılan ayarları kullanabilir veya onlarla oynayabilir ve ticaret tarzınıza uygun olanları bulabilirsiniz.

Av ticareti stratejisi, Bill Williams'ın karmaşık ve çok yönlü bir Timsah stratejisi stratejisinin basitleştirilmiş bir versiyonudur. Sinyalleri daha güvenilir hale getirmek için stratejiyi klasik teknik analizle birleştirmeye çalışın: destek ve direnç seviyeleri, fiyat kalıpları.
Thank you for rating.