Fiyatın IQ Option'de Destek/Dirençten Ne Zaman Kaçmak İstediğini ve Alınması Gereken Eylemleri Belirleme Rehberi

Fiyatın IQ Option'de Destek/Dirençten Ne Zaman Kaçmak İstediğini ve Alınması Gereken Eylemleri Belirleme Rehberi

Destek/direnç seviyelerini belirlemek, bir tüccarın geliştirmesi gereken en önemli becerilerden biridir. Bu beceri, fiyatın destek veya dirence yaklaştığında nasıl davrandığını anlamanızı sağlar. Bu nedenle, açık bir pozisyona girmek veya çıkmak için en iyi yerleri bilmek daha kolay hale gelir.

Bazı durumlarda fiyat desteğe veya dirence çarpar ve ardından tersine döner. Diğer durumlarda, destek veya direnç seviyelerini kıracaktır. Bu kılavuz, fiyatın desteği veya direnci ne zaman kırmak istediğini nasıl belirleyeceğinizi gösterir. Ayrıca böyle bir senaryoda ne yapacağınızı da gösterir.

Fiyatın destek veya direnci kırmak üzere olduğunu nasıl anlarsınız?

Destek ve direnç seviyelerinin ne olduğunu bildiğinizi varsayıyorum. Ancak, bilmiyorsanız, bunlar fiyatların içinde değiştiği fiyat seviyeleridir. Yani, fiyatlar uzun bir süre boyunca bu seviyelerin üstüne veya altına inmiyor gibi görünüyor. Bu kılavuz, konuyu derinlemesine detaylandıracaktır: Destek ve Direnç, IQ Option tüccarlarının bilmesi gereken en iyi iki teknik gösterge.

Fiyatın IQ Option'de Destek/Dirençten Ne Zaman Kaçmak İstediğini ve Alınması Gereken Eylemleri Belirleme Rehberi
fiyatlar, IQ Option'da gelişen bir trendin sinyallerini veren destek/direnç seviyelerini kırıyor

Bir varlığın fiyatı zamanla dalgalandığından, genellikle geri döndüğü yerde belirli bir fiyat seviyesine ulaşır. Bu destek veya dirençtir. Destek daha düşük fiyat noktasında oluşurken, direnç daha yüksek fiyat noktasında oluşur. Destek ve direnç seviyeleri ya zayıf ya da güçlüdür.

Bir destek/direnç seviyesinin gücü, fiyatın geri sıçramadan önce onlara temas etme sayısıyla ölçülür. Güçlü destek ve direnç seviyeleri, fiyatın belirli bir süre içinde birkaç kez dokunduğu seviyelerdir. Fiyat, kırılmadan hemen önce bir destek veya direnç seviyesine dokunursa, zayıf olarak kabul edilir. Güçlü bir destek/direnç seviyesini kırabilmesi için Fiyat momentumunun oldukça güçlü olması gerekiyor.

Fiyat momentumunun destek/direnci kıracak kadar güçlü olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bir mum grafiği kullanarak, önce geçerli eğilimi belirlemelisiniz. Güçlüyse, oluşan mumların genellikle daha büyük olduğunu ve art arda iki veya daha fazla aynı renkli mumun oluştuğunu fark edeceksiniz.

Yolda bir haber veya ekonomik olay varsa, fiyat momentumunun güçlenmesini de bekleyebilirsiniz. Haberin yayınlanmasından hemen sonra fiyatların belirli bir yönde hareket edeceğini ve genellikle destek/direnç seviyelerini aşacağını göreceksiniz.

Diğer durumlarda, destek veya dirence ulaşmadan hemen önce bir fiyat konsolidasyonu olur. Yani fiyat dar bir aralıkta düşüyor. Fiyat desteğe/dirence yaklaştıkça, kırılmaya yetecek kadar ivme kazandı. Bununla birlikte, çoğu durumda, fiyat, sonunda kırılmadan önce genellikle aralığa geri döner.

İşte bir örnek:

Fiyatın IQ Option'de Destek/Dirençten Ne Zaman Kaçmak İstediğini ve Alınması Gereken Eylemleri Belirleme Rehberi
IQ Option'daki desteği/direnci kıracak fiyatı belirleme

Yanlış kesintilerden kaçınma

Fiyat destek/direnç seviyesinin dışına çıktığında ve trend tersine dönmeden hemen önce aralık içine düştüğünde yanlış kırılmalar meydana gelir. Yanlış kesintiler, çoğu tüccarın zarar ettiği yerdir.

Yanlış kırılmaları önlemenin bir yolu, fiyatın güçlü bir destek/dirence ulaştığında nasıl davrandığına bakmaktır. Yani, hangi eğilim gelişir?

Aşağıdaki anlık görüntüyü kullanarak fiyatların dirence ulaştıklarında düşüş eğilimine gireceğini fark edeceksiniz. Yanlış kırılma, fiyat direnci kırdığında ve bunun üzerinde kaldığında meydana gelir.

Ardından, sağlam bir ayı mumu, düşüş eğilimini gösteren desteği kırar. Ticaretinize girmeniz gereken yer burasıdır.

Fiyatın IQ Option'de Destek/Dirençten Ne Zaman Kaçmak İstediğini ve Alınması Gereken Eylemleri Belirleme Rehberi
Yanlış kırılma gelişiyor, tüccarlar bir yükseliş trendinin geliştiğini düşünüyor

Fiyat, IQ Option'daki desteği/direnci kırdığında ne yapmalısınız?

Fiyat zayıf bir destek/direnci kırarsa, trendin aynı yönde devam etmesini bekleyebilirsiniz. Güçlü bir destek/direnç durumunda, fiyatın bu seviyeye ulaştığında nasıl davranacağını düşünün.

Yukarıdaki anlık görüntümüze bakarsanız, fiyat genellikle bir düşüş trendi geliştirir. Kırılma meydana gelirse, fiyatlar destek/direnç seviyesine ulaştığında piyasaların davrandığı gibi davranana kadar bekleyin. Gelişen trende göre ticarete girme zamanı.

Yanlış kırılmalar neden oluşur? Yanlış kırılmalar genellikle, tüccarlar zaten aşırı genişlemiş ve tersine çevrilmeye hazır olduğunda piyasaya girdiğinde ortaya çıkar. Yukarıdaki örnekte, muhtemel birçok tüccar, trendin yükseleceğini varsaymıştır.

Ancak profesyonel tüccarlar, fiyatlar güçlü direnç seviyesine dokunduğunda piyasaların yaptıkları gibi davranmasını beklemenin bilirler. Bu gerçekleştiğinde, düşüş trendi satışa başlamak için iyi bir zamanın sinyalini vermeye başladı.

Yanlış kesintilere karşı koruma sağlamak için fiyat trendlerine dayalı işlemlere girin

Bahsettiğim gibi, fiyatın bir desteğe/dirence dokunduğunda nasıl davrandığını bilmek, bunu tekrar yaptığında nasıl ticaret yapacağınız hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar.

Bu yüzden grafiğinizi okumak önemlidir. Genellikle alım satım seanslarınıza kıyasla daha geniş bir zaman dilimi çizelgesi kullanarak alım satım yapmanızı tavsiye ederim. Örneğin, 5 dakikalık mumlarla işlem yapıyorsanız, 30 dakikalık veya 3 saatlik grafiği okumalısınız.

Fiyatın IQ Option'de Destek/Dirençten Ne Zaman Kaçmak İstediğini ve Alınması Gereken Eylemleri Belirleme Rehberi
fiyat desteği kırar ve bir düşüş trendi gelişir

Fiyatın sürekli olarak destek/direnç seviyelerini aştığı durumlar vardır. İşlemlerinize en iyi ne zaman gireceğinizi belirlemenize yardımcı olacak ek araçlar ve göstergeler kullanabilirsiniz.

Kullanışlı bir araç, IQ Option Bollinger Bantları göstergesidir. Bu göstergeyi kullanmanın birçok yolu vardır. Örneğin, fiyat düşmeye başlamadan ve alt bandı kırmadan önce destek/direnç bölgesine yaklaştığında bu, kısalma sinyalidir.

Destek/direnç kullanarak ticaret yapmak, çok sabır ve pratik gerektiren bir beceridir. Fiyat desteği/direnci kırdığında hedefiniz uygun ticaret giriş noktasını seçmek olmalıdır.

Bu becerileri uygulamak istiyorsanız, bugün bir IQ Option uygulama hesabı açın ve ticarete başlayın. Destek/direnç seviyelerini nasıl belirleyeceğinizi öğrenmenin ve fiyatların ne zaman onları kırmak üzere olduğunu belirlemenin tek yolu bu.

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!