60 Saniyelik İkili Opsiyon Stratejisi Nedir? IQ Option'da Bu Stratejiyi Kimler Uygulamalı?

60 Saniyelik İkili Opsiyon Stratejisi Nedir? IQ Option'da Bu Stratejiyi Kimler Uygulamalı?
Bu yazıda, 60 saniyelik ikili opsiyon stratejisi ve sunduğu avantaj hakkında tartışacağız.

Bunu incelemeden önce, ticaret rejimimizde sağlam bir stratejiye sahip olmanın önemini anlamamız gerekiyor.

Stratejimiz yoksa pusulası olmayan bir denizci gibiyiz. Bir veya iki şanslı işleminiz olabilir ama hepsi bu.

Uzun vadede başarılı olmak için, karlı bir strateji ile desteklenen etkili bir para yönetim sistemine ihtiyacınız olacaktır.


Neden İkili Opsiyonlar İçin Bir Stratejiye İhtiyacınız Var?

60 Saniyelik İkili Opsiyon Stratejisi Nedir? IQ Option'da Bu Stratejiyi Kimler Uygulamalı?
İkili opsiyonların ne kadar basit, anlaşılması ve çalıştırılması kolay olduğunu hepimiz duymuşuzdur. Öyleyse neden tüm bu analizlere ve strateji oluşumuna ihtiyacımız var?

Gerçek şu ki ikili opsiyonlar basit olabilir ama aynı zamanda oldukça riskli olabilirler. İkili opsiyonların temellerini anlarsanız, bir ticareti kaybederseniz, ilk yatırımınızı kaybedersiniz.

İkili opsiyon ticaretinde "arada" yoktur. Ya karlı olursunuz ya da bir zarara uğrarsınız. Bunun istisnası, bazı brokerlerin bir ticaretten erken çıkmanıza izin vermesidir.

Her durumda, bir ödeme kazanmakla tüm yatırımınızı kaybetmek arasındaki fark etkili bir stratejidir.

Strateji oluşturmanın bir başka nedeni de ikili opsiyonların sunduğu çeşitliliktir. İkili opsiyonlarda, doğası gereği benzersiz olan forex çiftleri, kripto, emtialar, hisse senetleri vb. Gibi birden fazla varlık vardır.

Aynı stratejiyi farklı varlıklar için uygulayamaz ve bundan başarı bekleyemezsiniz. Bu nedenle, stratejinizi dikkatlice seçmek çok önemlidir.

Cephaneliğinizde başarılı bir stratejiniz olduğunda, duyguları karar vermekten çıkarmaya ve bunun yerine mantığa dayandırmaya başlayacaksınız.

Ticaret zihniyetiniz de gelişecek ve ticaret stratejilerinin ticaret oyununuzda oynadığı rolü fark etmeye başlayacaksınız.

Strateji bölümümüzde, ikili opsiyonlar için birden fazla ticaret stratejisi bulacaksınız. Bugünün strateji tercihimiz 60 saniyelik İkili opsiyon stratejisidir. Ne olduğunu görelim.


60 Saniyelik İkili Opsiyon Stratejisi Nedir?

60 Saniyelik İkili Opsiyon Stratejisi Nedir? IQ Option'da Bu Stratejiyi Kimler Uygulamalı?
Basit bir ifadeyle açıklamak gerekirse, vade bitim süreniz 60 saniyeye ayarlanmış bir strateji oluşturmak, 60 saniyelik ikili opsiyon stratejisidir. Gerçekten hepsi bu kadar.

İkili opsiyonlar 5 saniyeden birkaç aya kadar değişen vade süreleri sunarken neden bu kadar spesifik bir vade süresi seçesiniz?

Öncelikle, kısa vadeli işlemler ikili opsiyon tüccarları tarafından tercih edilir. Uzun vadeli işlemlerden daha yaygındır. Bu nedenle, bu stratejilere talep var.

Diğer neden bir önceki noktayı izler. Yüksek talep nedeniyle, çok sayıda göstergeyi kullanan birçok etkili 60 saniyelik ikili opsiyon stratejileri bulacaksınız.

Artık temelleri bildiğimize göre, bu stratejinin kimler için uygun olduğunu görelim.


60 Saniyelik Stratejiyi Kimler Uygulamalı?

60 Saniyelik İkili Opsiyon Stratejisi Nedir? IQ Option'da Bu Stratejiyi Kimler Uygulamalı?
Bu stratejinin popülerliğine bakılmaksızın, her tüccar için değildir. Ne tür tüccarların bu şekilde ticaret yapmayı tercih edeceğini inceleyelim:

Kısa vadeli tüccarlar
 • Bu hiç akıllıca değil. Kısa vade sürelerini tercih eden herhangi bir tüccar (

Küçük piyasa hareketlerine göre hareket edin
 • Bu tür tüccarlar için 60 saniyelik strateji mükemmel. Bu küçük iniş çıkışlardan en iyi şekilde faydalanabilir ve alım veya satım seçeneklerinden kar elde edebilirler.

Yüksek volatil varlık tüccarları
 • Kripto gibi yüksek volatil varlıklarla ticaret yapıyorsanız, bu ticaret yaklaşımı sizin için mükemmeldir. Doğrusu, biraz riskli, ancak pazarınızı ve teknik analizinizi biliyorsanız, diğerlerinin yapmayacağı işlemlerden para kazanacaksınız.
 • Büyük haberlerin ardından Bitcoin gibi kriptolar, hızlı fiyat değişikliklerine uğrar. Çoğu zaman, birkaç saat içinde birkaç yüz dolar! 60 saniyelik esnaf bu gibi durumlarda harika çalışıyor.

Yüksek frekanslı tüccarlar
 • Tek bir günde birden fazla işlem yapan tüccarlar var. Onlar için 60 saniyelik zaman çerçevesi mükemmel çalışıyor.
 • Bu zaman dilimi ile yüzlerce veya daha fazla işlem yapabilirsiniz. Ticaret ihtiyaçlarınıza bağlıdır.


Bu Stratejiden Kimler Kaçınmalı?

60 Saniyelik İkili Opsiyon Stratejisi Nedir? IQ Option'da Bu Stratejiyi Kimler Uygulamalı?
Tüm tüccarlar bu stratejiye ve son kullanma süresine gitmemelidir. Bu stratejiden kaçınması gereken tüccar türleri şunları içerir:

Yeni Başlayan Tüccarlar
 • Yeni tüccarlar için başlangıçta daha büyük bir zaman dilimi seçmeleri akıllıca olacaktır. Bir dakika, ticareti analiz edebileceği zamandan çok kısa olabilir.
 • Dikkate alınması ve değerlendirilmesi gereken çok şey var ve aceleyle, aceleci kararlar verebilirler. Kısa vadeli ticaret yapmak isterlerse, önce bir demo hesabında uygulayabilir ve ardından gerçek ticarette uygulayabilirler.

Uzun vadeli tüccarlar
 • Uzun vadeli tüccarlar için 60 saniye stratejisinin hiçbir değeri yoktur. Uzun vadede olduğu gibi asla bu kadar kısa son kullanma süreleri olmayacak.

Tüccarlar ticaret sinyallerine bağlıdır
 • Alım satım sinyallerine abone olan veya alım veya satım yapıp yapmayacaklarını bilmek için herhangi bir alım satım sinyali hizmetini takip eden tüccarlar bu stratejiden kaçınmalıdır. Sinyali alıp uyguladığınızda, çok geç olabilir.

Daha yüksek ödemelerle ilgileniyorum
 • Yüksek ödemeler almak isteyen tüccarlar, bu tür ticaretten kaçınmalıdır çünkü ödemeler genellikle daha yüksek vade sürelerine sahip işlemlerden% 10 -% 20 daha düşüktür.

Bu, bir tüccar olarak, kazanma oranınızın uzun vadeli bir tüccardan daha yüksek olması gerektiği anlamına gelir. Yine, yeni başlayan tüccarların daha yüksek vade süreleri ile ticaret yapmaktan daha iyi olduklarını kanıtlıyor.


60 Saniyelik İkili Opsiyon Stratejisinin Avantajları

Her şey düşünüldüğünde, 60 saniye stratejisinin sunacağı belirli avantajları vardır. Burada listelenirler:

Birden fazla alım satım gerçekleştirin
 • Bu kadar kısa bir zaman dilimi ile her gün yüzlerce işlem yapabilirsiniz. Küçük karları hedefleseniz bile, doğru şekilde işlem yaptığınız size verilen büyük bir kar olarak toplanırlar.

Ticaret deneyimi kazanın
 • Tekrarlama, deneyim ve uzmanlık kazanmanın anahtarıdır. İşlem sıklığınız bu kadar yüksek olduğunda, uzun vadeli tüccarlardan daha değerli bilgiler edinecek ve daha hızlı öğreneceksiniz.
 • Tek yapmanız gereken fazla ticaret yapmamaktır.

Piyasa hareketlerinden en iyi şekilde yararlanın
 • Hızlı hareket eden piyasalarda kısa sürede dalgalı hareketler olur. Bundan faydalanabilir ve trendle gitmenin her fırsatını yakalayabilirsiniz.

Ticarette daha az zaman harcayın
 • İşlem süreniz uzun olduğunda, piyasayı izlemeniz, işlem yaptığınız varlıkla ilgili olayları takip etmeniz gerekir.
 • Esasen, bitmediği sürece zamanınız bu ticarete adanmıştır. Ancak bir dakikalık işlemlerde, o dakika için uyanık olmanız gerekir ve sonra ondan kurtulursunuz.


Son sözler

Bu makalede, ikili opsiyonlarda bir stratejinin gerekliliğini öğrendik. 60 saniye stratejisi, ikili opsiyon ticaretinin popüler bir yoludur ve kimin için uygun olduğunu ve ne tür tüccarların bundan kaçınması gerektiğini analiz ettik.

Daha sonra bu stratejinin sunduğu avantajları öğrendik. Özetlemek gerekirse, birden fazla işlem yapmak isteyen kısa vadeli bir tüccarsanız, bu ticaret şeklini denemelisiniz.

Küçük yukarı trendlerden ve aşağı trendlerden yararlanmak istiyorsanız, bu strateji tam size göre. Pozitif sonuç almak için makul bir kazanma oranına ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Ve elbette, yüzlerce ticareti tek bir günde gerçekleştirebileceğiniz için aşırı alım satım yapmayın.

Bir strateji oluşturmak için kullanılacak popüler göstergeler arasında MACD, bollinger bantları, RSI vb. Yer alır. İşlem tarzınıza göre bir strateji oluşturun.

60 saniyenin sizi zengin edecek sihirli bir son kullanma süresi olmadığını unutmayın. 30 saniye veya 5 dakika gibi diğer kısa süreleri keşfedebilirsiniz.

Günün sonunda amaç paranın içinde kalmaktır.
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!